77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – koncert tuż po godzinie "W"

Publiczność słuchająca piosenek powstańczych podczas koncertu upamiętniającego rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przed Urzędem Dzielnicy.

Wystąpią Chór Collegium Musicum UW i Zespół Męski Gregorianum. Uczestnicy otrzymają śpiewniki, by nieznajomość tekstu nie była przeszkodą we wspólnym muzykowaniu.

1 sierpnia o godzinie 17.00 Warszawa odda hołd Warszawskim Powstańcom. W godzinę „W” upamiętni bohaterski zryw mieszkańców stolicy z sierpnia 1944 roku. Zawyją syreny, a mieszkańcy naszego miasta zatrzymają się na chwilę – zachęcamy do tego gestu.

Chwilę po godzinie „W”, o 17.05 zapraszamy przed Urząd Dzielnicy Białołęka, przy ul. Modlińskiej 197 na koncert „Powstańcze Śpiewanie”. Chór Collegium Musicum UW i Zespół Męski Gregorianum zaśpiewają popularne pieśni powstańcze w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma jr, kierownika artystycznego koncertu. Śpiewakom będą towarzyszyli instrumentaliści: Urszula Borkowska (fortepian), Marcin Fidos (kontrabas), Marcin Słomiński (perkusja). Już dziś zapraszamy do udziału w koncercie i wspólnego śpiewania. Każdy uczestnik otrzyma swój śpiewnik, by nieznajomość tekstu nie była przeszkodą we wspólnym muzykowaniu.

W programie usłyszymy i wspólnie wykonamy między innymi "Warszawiankę", "Szturmówkę", "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci", "Modlitwę AK", "Hej chłopcy bagnet na broń", "Chłopcy silni jak stal", "Marsz Mokotowa" i "Marsz Śródmieścia".

Poprzednie edycje koncertu cieszyły się Państwa dużym uznaniem. Jesteśmy przekonani, że także w tym roku przeżyjemy wspólnie kilkadziesiąt wzruszających minut.

Koncert odbędzie się przed wejściem do Urzędu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197.

Wstęp jest wolny. W związku ze stanem epidemii obowiązywać będzie zachowanie dystansu.

Zaprasza Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Grzegorz Kuca wraz z Zarządem.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - tuż przed godziną "W" mieszkańcy gromadzą się na skrzyżowaniu ulic Światowida i Modlińskiej. Skrzyżowanie nieprzejezdne.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, godzina W, stojące na ul. Modlińskiej samochody.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na skrzyżowaniu ulic mieszkańcy i kibice sportowi trzymają w rękach odpalone race.
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - mały chłopiec siedzi na ramionach taty i macha polską flagą, a mieszkańcy stoją na skrzyżowaniu i śpiewają hymn państwowy.
Koncert powstańczych piosenek przed Urzędem Dzielnicy Białołęka. Widok z góry na publiczność zgromadzoną przed ratuszem.

Załączniki: