Autobus 333 pojedzie w dni powszednie w godz. 5 - 22

Autobus miejski uchwycony w ruchu. Kurs wieczorny, w tle budynki.

To efekt interwencji burmistrza Białołęki oraz mieszkańców Bukowa i Buchnika.

Zarząd Transportu Miejskiego przychylił się do naszej prośby o wydłużenie godzin kursowania linii 333. Dotychczas autobusy jeździły w dni powszednie od godz. 6 do 20. Po przywróceniu stacjonarnej nauki w szkołach autobusy pojadą w godz. 5 – 22.

W odpowiedzi na pismo burmistrza Białołęki Grzegorza Kucy i po jego rozmowie w tej sprawie, dyrekcja ZTM zdecydowała o wydłużeniu o 3 godziny kursowania linii 333. Wszystko po to, by mieszkańcy północno-zachodniej części dzielnicy mogli korzystać z komunikacji miejskiej we wczesnoporannych i wieczornych godzinach. Dodatkowo ZTM informuje, że będzie się przyglądał, jak funkcjonuje nowa linia po wprowadzonych zmianach i nie wyklucza dalszych korekt. Wydłużenie kursowania linii 333 w dni powszednie nastąpi po przywróceniu stacjonarnej nauki w szkołach, 21 lutego 2022 roku.

Dlaczego interweniowaliśmy

24 stycznia ZTM uruchomił linię 333, która dojechała do nowej zawrotki przy ul. Kępa Tarchomińska. Jednocześnie skrócił trasę linii 211. Obsługę komunikacyjną osiedli Buków i Buchnik przejęła nowa linia 333, która ma krótsze godziny kursowania w dni powszednie i nie jeździ w weekendy. Mieszkańcy Bukowa i Buchnika stracili połączenie w godzinach wczesnoporannych i wieczornych oraz w soboty i niedziele. Z prośbą o interwencję zwrócili się do burmistrza Białołęki, który podjął działania w tej sprawie.

Dlaczego pojawiła się nowa linia 333

Białołęka rozbudowuje się także w północnych rejonach dzielnicy. Aby ZTM mógł uruchomić komunikację miejską dla tego terenu, w rejonie ul. Kępa Tarchomińska przy skrzyżowaniu z ul. Bukowską zbudowaliśmy zawrotkę autobusową z dwoma przystankami. Dla bezpieczeństwa pieszych w ul. Kępa Tarchomińska zamontowaliśmy spowalniacze. Dzięki temu Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił nową linię autobusową nr 333, która połączyła Kępę Tarchomińską z liniami tramwajowymi oraz autobusowymi kursującymi z Winnicy i Nowodworów, a także ze Szkołą Podstawową Nr 342 przy ulicy Strumykowej. Nowa linia autobusowa kursuje na trasie: ĆWIKLIŃSKIEJ – rondo płk. Ł. Cieplińskiego – H. Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Sprawna – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – Bukowska – Kępa Tarchomińska – KĘPA TARCHOMIŃSKA.