null

Będzie chodnik a potem ulica Dionizosa do pętli

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mamy porozumienie z firmą BARC na budowę chodnika i odcinków ul. Dionizosa.

Inwestor prywatny w pierwszej kolejności zbuduje chodnik, by mieszkańcy osiedla Comfort City mogli bezpiecznie i wygodnie dojść do ul. Winorośli.  W następnym kroku firma BARC zobowiązała się zbudować dwa odcinki ul. Dionizosa – pierwszy od osiedla Comfort City do ul. Winorośli, a drugi – od zakończenia istniejącej ulicy do połączenia z ul. Światowida.

Najpierw chodnik 

Na początku listopada podpisaliśmy aneks do umowy z inwestorem prywatnym. Aneks szczegółowo określa zakres prac inwestora. Po pierwsze firma BARC zobowiązała się w nim do zaprojektowania, uzyskania pozwolenia na budowę, a potem budowy chodnika od swojego osiedla do ul. Winorośli. Chodnik ma powstać w ciągu 3 miesięcy od wydania pozwolenia na budowę. 

- Ta inwestycja ma priorytet, bo jest najbardziej potrzebna, by mieszkańcy mogli korzystać z nowej linii tramwajowej. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia z inwestorem. Dzięki nowym inwestycjom domknięty zostanie układ drogowy w tym rejonie. Skorzystają z niego przede wszystkim mieszkańcy osiedli, realizowanych przez tego inwestora – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.  

Potem dwa odcinki drogi

Równolegle inwestor prywatny zobowiązał się do zaprojektowania, uzyskania pozwolenia na budowę i budowy ul. Dionizosa na tym samym odcinku. Tu prace będą koordynowane z budową ronda u zbiegu ulic Dionizosa i Winorośli, które ma realizować inny deweloper. 

Firma BARC zobowiązała się również do budowy przedłużenia ul. Dionizosa od istniejącego odcinka drogi do ul. Światowida i pętli tramwajowej Winnica. Aby zbudować ten odcinek ul. Dionizosa, inwestor prywatny zobowiązał się do opracowania dokumentacji potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę w trybie specustawy drogowej w ciągu 12 miesięcy od podpisania aneksu. Jeśli udałoby mu się kupić brakującą działkę pod drogę i budowa byłaby możliwa na podstawie zwykłego pozwolenia na budowę – prace przyspieszą. Wtedy firma BARC ma opracować dokumentację w ciągu 6 miesięcy. 

Sama budowa obu odcinków ul. Dionizosa ma nastąpić w ciągu 6 miesięcy od uzyskania pozwoleń na budowę. Podane terminy to maksymalny czas na realizację inwestycji. Jeśli inwestorowi uda się zrealizować zakres prac szybciej – z chodnika i ulicy Dionizosa będzie można korzystać wcześniej.

I przekazanie na rzecz dzielnicy

Po wybudowaniu odcinków drogi, inwestor zobowiązał się także do przekazania ich nam za symboliczną kwotę.  Dodatkowo za symboliczną kwotę przekaże wybudowany przez siebie wcześniej odcinek ulicy Dionizosa na wysokości swojego osiedla. Dzięki temu mieszkańcy Comfort City będą mogli dojeżdżać do pętli Winnica, a nie jak teraz - wyłącznie do ul. Modlińskiej.

Mapa z zaznaczonymi budynkami osiedli przy ul. Dionizosa i istniejący układ komunikacyjny. Kolorami czerwonym i zielonym zaznaczone odcinki w budowie, kolorem szarym budowane rondo.