null

I Białołęcki Bieg Leśny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Awers i rewers drewnianych medali I Białołęckiego Biegu Leśnego.

Biegam - wspieram - #wyprzedźautyzm. Pobiegnij z nami i wpłać "cegiełkę" na fundację wspierającą osoby dotknięte autyzmem. Zapisy już trwają.

Białołęcki Bieg Leśny to nowe wydarzenie sportowe w kalendarzu imprez organizowanych przez Urząd Dzielnicy Białołękę. Liczymy, że piękne leśne ścieżki, relatywnie krótki dystans (5 km w 2 pętlach) oraz początek wiosny zachęcą do startu zarówno doświadczonych biegaczy, jak i osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z bieganiem.

Warto wiedzieć, że 2 kwietnia to również data ustanowionego w 2008 roku Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Każdego roku tego dnia na całym świecie organizowane jest przedsięwzięcie Light it up blue (zaświeć się na niebiesko). Wówczas liczne znane obiekty architektoniczne na świecie, jak również wiele budynków w Polsce zostanie podświetlonych na niebiesko w ramach solidarności z chorymi. Niebieski akcent i hasło #wyprzedź_autyzm znajdzie się również na plakatach promujących wydarzenie oraz numerach startowych i medalach.
2 kwietnia 2023 (niedziela), dokładnie o godz. 10, biegacze przekroczą linię startu przy ul. Cieślewskich/Ciupagi i pobiegną trasą poprowadzoną leśnymi ścieżkami Białołęki Dworskiej. Dystans to 5 kilometrów w 2 pętlach po 2,5 km, a limit zawodników to 350 osób.

Zapisy i pakiet startowy

Zapisywać się można on-line na stronie bialoleckatriadabiegowa.pl do 26 marca. Opłata startowa wynosi: 35 zł (do 26 marca 2023), 50 zł (1-2 kwietnia w biurze zawodów), osoby w wieku 70 lat i starsze są zwolnione z opłaty startowej. Podczas zapisu możliwe jest dokonanie wpłaty charytatywnej w wysokości 10, 20, 30, 50 i 100 zł z przeznaczeniem na Partnera wydarzenia, Fundację Synapsis, wspierającej osoby dotknięte autyzmem.

W pakiecie startowym znajdą się: imienny numer startowy i chip do elektronicznego pomiaru czasu. Ale to nie wszystko. Od sklepu Decathlon, który został Partnerem wiosennego wydarzenia, uczestnicy otrzymają żele i batony energetyczne. Na mecie wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale oraz wodę i owoc. Limit czasu na pokonanie pełnego dystansu to 45 minut.Uczestnicy będą klasyfikowani w kategoriach OPEN K/M, Mieszkaniec Białołęki. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Organizator: Dzielnica Białołęka, realizacja: Fundacja Run Vegan, partnerzy: m.st. Warszawa, Decathlon, Fundacja SYNAPSIS.