Białołęckie inwestycje z dofinansowaniem samorządu Mazowsza

Po podpisaniu umowy o dofinasowanie, zdjęcie na tle logotypów. Od lewej stoją: wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, zastępca burmistrza Białołęki Izabela Ziątek, burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, zastępca burmistrza Białołęki Anna Majchrzak, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu Tomasz Kuczborski.

​​​​​​​Ponad 1,5 mln zł dofinansowania ze środków samorządu Mazowsza otrzyma Białołęka. Będą one przeznaczone na adaptację pomieszczeń na potrzeby przedszkola nr 429 w budynku przy ul. Marywilskiej 65 i modernizację boiska Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56.

Dzisiaj przedstawiciele władz dzielnicy: burmistrz Grzegorz Kuca, zastępca burmistrza Izabela Ziątek, zastępca burmistrza Anna Majchrzak oraz wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc podpisali umowy na przekazanie środków. W podpisaniu dokumentów uczestniczył również dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu Tomasz Kuczborski – Bardzo dziękujemy za wsparcie inwestycji, z których będą korzystać młodzi mieszkańcy naszej dzielnicy. Każda kwota uzupełnia nasz budżet i dzięki tym środkom możemy realizować więcej inwestycji  powiedział burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca. Warszawa, a w niej Białołęka, to część Mazowsza, dlatego cieszę się, że mogliśmy liczyć na wsparcie samorządu wojewódzkiego. To będą dobrze wydane pieniądze dodała zastępca burmistrza Białołęki Izabela Ziątek.

Przedszkole przy ul. Marywilskiej

Placówka znajduje się w parterowej części budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Obecnie uczęszcza tu 88 dzieci. Część tej nieruchomości (ok. 436 m2) jest w stanie surowym zamkniętym. Z oszczędności pozostałych po nabyciu nieruchomości, zaadaptowana ma zostać pozostała część lokalu. Pozwoli to na przyjęcie łącznie 123 dzieci. W nowej części powstanie zaplecze kuchenne, techniczno-administracyjne, część szatni, sala sensoryczna oraz największa sala przedszkolna. Na tym zadaniu inwestycyjnym zarezerwowana jest kwota 2,3 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu Mazowsza to ponad 1,3 mln zł.

Boisko sportowe przy ul. Światowida

Modernizacja boiska rozpoczęła się w lipcu. Do tej pory rozebrane zostały elementy wyeksploatowanego boiska wraz z częścią podbudowy. Wkrótce układana będzie nowa nawierzchnia z trawy syntetycznej. Nowe będą też bramki piłkarskie, wiaty dla zawodników i ogrodzenie. Wyposażenie boiska zostanie kupione dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021, przyznanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 652.000,00 zł, z czego 200.000,00 zł to dofinansowanie ze środków samorządu Mazowsza.

Po remoncie, dzięki któremu płyta boiska zostanie powiększona, będą tu mogły się odbywać  oficjalne młodzieżowe rozgrywki grup wiekowych „Orlik” (U11 i U10). Planowany termin zakończenia modernizacji boiska to koniec września 2021 r.