null

Białołęckie Wieczory Jazzowe: Wojtek Mazolewski Quintet

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.11.2022 19:00 - 06.11.2022 21:00
Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1

Wojtek Mazolewski to artysta, którego fanom jazzu przedstawiać nie trzeba - basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu.

Ze swoim Quintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. W swojej twórczości eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu Wojtek Mazolewski Quintet słuchają wszyscy - od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów. Potwierdzeniem scenicznej energii Wojciecha są wyprzedane koncerty, owacje na stojąco i publiczność z najróżniejszych rejonów muzycznego świata. Energia artysty znajduję ujście również w formacji Pink Freud z którą Wojciech ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech.

Podczas listopadowego koncert w Białołęckim Ośrodku Kultury, publiczność będzie miała okazję posłuchać materiału z płyty „Spirit to all” - nowego, autorskiego materiału WMQ.

Płyta jest świadectwem witalności i kreatywności kwintetum, który wyrusza tu na głębokie wody. Kompozycja tytułowa Mazolewskiego nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu.

„To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół. Przygotowując się do nagrań czułem jednoczesną świadomość swojej indywidualnej jaźni i połączenia między tym a wszystkim innym. Czułem potrzebę wyrażenia jedności ze wszystkim, co mnie otacza. Czuliśmy tę potrzebę także jako zespół i że muzyką możemy wyrazić to najlepiej. Do roku 2020 bardzo dużo koncertowaliśmy na całym świecie. To było fascynujące, jak nas to rozwinęło. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu chcieliśmy powiedzieć: jesteśmy, jesteśmy razem. Wyrazić, że czujemy się złączeni z naszymi przyjaciółmi w różnych miejscach na świecie, wyrazić wdzięczność za ich przyjaźń i obecność. To płyta o potrzebie duchowości i czułego pełnego zrozumienia i tolerancji rozwoju" – mówi Wojtek Mazolewski.

 

Wojtek Mazolewski Quintet:

  • Wojtek Mazolewski
  • Oskar Torok
  • Marek Pospieszalski
  • Marcel Baliński
  • Qba Janicki

Koncert objęty jest projektem “Wychodzę z rodzicami”, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00.

Bilety (100 zł - parter, 80 zł - balkon) do nabycia w Kasie BOK lub w serwisie Biletyna.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap