Białołęka gra razem z Orkiestrą

Mecz Gwiazd ,licytacje, pokazy sportowe i projekcje filmowe, koncerty i całe mnóstwo atrakcji – zapraszamy na 31. Finał WOŚP.

O gorącą atmosferę podczas wielkiego orkiestrowego grania zadbają Białołęcki Ośrodek Sportu, Dzielnica Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 366, Szkoła Podstawowa nr 342 oraz wspaniali partnerzy!

Atrakcje w Białołęckim Ośrodku Sportu

W niedzielę, 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał to nie tylko zbiórka do puszek ale także setki wydarzeń odbywających się w Polsce i na całym świecie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich -  małych i dużych!”, a zebrane środki zostaną przekazane na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Na ulice jak co roku wyjdzie liczne grono wolontariuszy, w tym z naszego Sztab WOŚP Białołęka #4403. A na szynach między Winnicą a Młocinami będzie kursować zabytkowy tramwaj.

W dniu finału nie zabraknie atrakcji sportowych i rozrywkowych. Na uczestników będą czekały pokazy, stacje sportowe, małe piłkarskie gry przygotowane przez kluby współpracujące z BOS.

Najmłodsi i trochę starsi mieszkańcy Białołęki będą mogli próbować swoich sił w rozmaitych grach, zabawach i warsztatach.

Natomiast Panowie z bujną czupryną i brodą znajdą coś dla siebie w strefie Legacy Barbershop, gdzie zespół dwóch fryzjerów wykona stylizację, ostre cięcie czy cieniowanie!

Oprócz stref będzie można powiosłować z multimedalistką olimpijską Agnieszką Kobus-Zawojską oraz medalistą Mistrzostw Europy Maciejem Zwojskim na ergometrach wioślarskich.

Kulminacyjnym punktem programu będzie niewątpliwie „Mecz gwiazd koszykówki”, w którym wezmą udział zaproszeni goście znani z pierwszych stron gazet. To doskonała okazja, żeby kibicować swoim ulubieńcom. Zapowiada się znakomita zabawa!

Całe wydarzenie poprowadzi energiczna i niezwykle wszechstronna znana z anteny warszawskiej ESKI, prezenterka radiowa Kasia Węsierska, której inspiracje do nagrywania TikTok-ów czerpie sama Miley Cyrus.

Grajmy razem do końca świata i o jeden dzień dłużej. Wstęp wolny. Patronat medialny - Radio ESKA.

W Białołęckim Ośrodku Kultury

Dzień przed finałem, czyli  28 stycznia zapraszamy na bezpłatny seans dla dzieci „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”. W tym dniu, na pierwszych 50 młodych widzów czekają specjalne dyplomy pierwszej wizyty w kinie!

Natomiast wieczorem ośrodek kultury, w ramach podziękowań wolontariuszom, białołęczanom i wszystkim tym, którzy angażują się w działania Najpiękniejszej Orkiestry Świata, zaprasza na koncert Arka Kłusowskiego.

Licytujemy

Oczywiście podczas Finału WOŚP nie może zabraknąć licznych licytacji. Zachęcamy również do licytowania przedmiotów wystawionych w serwisie Allegro.pl. Oprócz gadżetów sportowych z autografami, płyt muzycznych, wypraw w samochodach elektrycznych, można wylicytować obiad w restauracji Bierhalle z obsługą kelnerską wiceburmistrz Izabeli Ziątek lub dzień w fotelu zastępcy burmistrza Jana Mackiewicza.