null

Bieg Niepodległości 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Flaga Rzeczpospolitej Polskiej łopocąca na wietrze, na tle błękitnego nieba z chmurami.

Super atmosfera i sportowe świętowanie.

Na Białołęce tradycycją stało się sportowe świętowanie odzyskania niepodległości. W tym roku uczestnicy Biegu Niepodległości staną na starcie tej imprezy po raz dwudziesty czwarty. 11 listopada biegacze będą ze sobą rywalizować na terenach leśnych Choszczówki i Nadleśnictwa Jabłonna.

Świetna atmosfera, mnogość kategorii wiekowych i zróżnicowany dystans dostosowany do wieku zawodników to atuty tego biegu. Dzieci będą miały do pokonania od 150 do 1000 metrów. Ten najkrótszy dystans przebiegną dzieci z niepełnosprawnością ruchową.  Długość trasy dla startujący w kategoriach Senior oraz Nordic Walking ma 1918 m, czyli nawiązuje do roku odzyskania niepodległości przez Polskę. Najdłuższą trasę - 5 km będą mieli do pokonania uczestnicy kategorii Open. Dla tej kategorii bieg jest płatny - 20 zł. Zostanie ona przeznaczona na rzecz pomocy charytatywnej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Dzielnicy Białołęka. Dla pozostałych kategorii udział w biegu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy otrzymają puchary i drobne upominki. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ chóru dziecięco-młodzieżowego. Uczestnicy i kibice usłyszą najpieknięjsze i najbardziej znane utwory patriotyczne z tego okresu historii Polski.