null

Bieg przez Most 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.09.2021 11:00 - 12.09.2021 12:30
Galeria Północna, Trakt Nadwiślański

Po dwuletniej przerwie wracamy na start… Biegu przez Most 2021. To już 8. odsłona największej sportowej imprezy w dzielnicy. Po przerwie w 2020 roku, kiedy ze względu na sytuację krajową byliśmy zmuszeni zrezygnować z realizacji biegu, wracamy z podwójną mocą w 2021 r.

TERMIN, MIEJSCE, DYSTANS, LIMIT CZASU

Bieg wystartuje 12 września 2021 r. o godz. 11:00 przy Galerii Północnej (od strony ul. Szafrańców u zbiegu ul. Trakt Nadwiślański). Na 10-kilometrowej trasie z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) rywalizować będzie 1000 biegaczy. Na pokonanie całej trasy każdy z zawodników będzie miał 90 minut. Walka o  podium  rozegra się pomiędzy najszybszymi i najwytrwalszymi,  ale warto też pamiętać o przewidzianej dodatkowej kategorii, dzięki której będzie można zdobyć tytuł „najszybszego biegacza na odcinku specjalnym”. Kto przebiegnie most z rekordową prędkością w 2021 roku, a kto wygra całość wyścigu? Przekonamy się już we wrześniu!

Klasyfikacja będzie odbywać się na podstawie czasu netto. Start/Meta wraz z całym Miasteczkiem Biegowym  zlokalizowane będą przy Galerii Północnej, dzięki temu łatwo będzie się do nas dostać środkami transportu miejskiego.

ZGŁOSZENIA, KATEGORIE, WOLONTARIAT

Jak zapisać się na wydarzenie? Udział w biegu wymaga wcześniejszej rejestracji internetowej i dokonania opłaty startowej. O prawie do udziału w wydarzeniu decyduje kolejność wpłat. Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach: OPEN, Najszybszy/Najszybsza na odcinku specjalnym (trasa przez most), Samorządowcy oraz Mieszkańcy Białołęki. Nie zabraknie kategorii wiekowych i oczywiście kat. Senior, dla tych którzy ukończyli 60 lat. Wszystkie kategorie będą dzielone na kobiety i mężczyzn. Zapisy on-line będą prowadzone do 5 września, a po tym terminie rejestracja będzie możliwa jedynie w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 11 września od godziny 14.00 do godziny 18.00. W dniu biegu biuro będzie czynne w godz. 8.00 -10.00.

Dla tych, którzy nie czują się jeszcze na siłach, żeby pokonać 10 km trasę, ale bardzo chcieliby wziąć udział w naszej imprezie, mamy inną propozycję – wolontariat. Co roku wolontariusze stanowią ogromne wsparcie dla organizatorów. Podczas wydarzenia pomagają w przygotowaniach i wspierają naszych biegaczy poczynając od organizacji miasteczka biegowego i pracy w biurze zawodów poprzez oznaczenie trasy, podawanie spragnionym biegaczom wody na trasie czy wręczania medali na mecie. Dla wolontariuszy przygotujemy pakiet z pamiątkową koszulką i kominem wielofunkcyjnym z logo Biegu przez Most. Link do zapisów na wolontariat będzie dostępny stronie www.bieguprzezmost.pl

PAKIETY, OPŁATY STARTOWE, NAGRODY

Dla wszystkich zawodników przygotowane zostaną pakiety startowe, a w każdym będzie oczywiście numer startowy, czip do elektronicznego pomiaru czasu oraz pamiątkowy komin wielofunkcyjny. Wysokość opłaty startowej do 25.08.2021 – 40 zł, po 25.08.2021 – 50 zł. Zapisy w biurze zawodów – 60 zł. W ramach opłaty startowej każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety, otrzyma pamiątkowy medal, a także napój oraz posiłek regeneracyjny. Na liście startowej będą widoczne tylko osoby, które dokonały płatności. Zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe (kat. OPEN oraz za „odcinek specjalny”)  oraz puchary i statuetki.

SARS-CoV-19

Ze względu na sytuację epidemiczną program godzinowy i harmonogram startów może ulec zmianie stosownie do obowiązujących w dniu wydarzenia obostrzeń epidemicznych. W przypadku nowych obostrzeń, wpływających na zasady organizowania wydarzeń sportowych, Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany formuły bądź odwołania imprezy.

TRASA I UTRUDNIENIA W RUCHU

Trasa przebiegać będzie ulicami Świderską, Nowodworską, Odkrytą aż do skrzyżowania z ul. Śtefanika, gdzie będzie nawrotka. W drodze powrotnej, z ulicy Świderskiej zawodnicy wbiegną na most, żeby pokonać odcinek specjalny. Po kolejnej nawrotce, tym razem na Bielanach ostatnia prosta poprowadzi ich do miejsca startu. Bieg będzie trwać od 11.00 do 12.30. W tym czasie zamknięte będą ulice dojazdowe, wyjazdy z osiedli. Można spodziewać się utrudnień.

AKTUALNOŚCI

Wszystkich chętnych prosimy o śledzenie najnowszych wpisów o biegu na stronie biegprzezmost.pl oraz profilu Bieg przez Most na FB. Organizatorami są Urząd Dzielnicy Białołęka wraz z głównym partnerem wydarzenia - Galerią Północną.

Czekamy na Twoje zgłoszenie na stronie biegprzezmost.pl i do zobaczenia na starcie!