null

Bieg przez Most 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z drona na biegaczy na Moście Północnym. W tle Wisła i wieżowce w centrum Warszawy.
Autor: Jacek Deneka

To już 8. odsłona największej sportowej imprezy w dzielnicy, czyli biegu ulicznego na 10 km.

Po dwuletniej przerwie wracamy na start …Biegu przez Most 2021. W 2020 roku, ze względu na sytuację krajową, byliśmy zmuszeni zrezygnować z realizacji biegu.

Termin, miejsce, dystans, limit czasu

Bieg wystartuje 12 września 2021 r. o godz. 11.00 przy Galerii Północnej (od strony ul. Szafrańców u zbiegu ul. Trakt Nadwiślański). Na 10-kilometrowej trasie z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) rywalizować będzie 1000 biegaczy. Na pokonanie całej trasy każdy z zawodników będzie miał 90 minut. Walka o podium rozegra się pomiędzy najszybszymi i najwytrwalszymi, ale warto też pamiętać o przewidzianej dodatkowej kategorii, dzięki której będzie można zdobyć tytuł „najszybszego biegacza na odcinku specjalnym”. Kto przebiegnie most z rekordową prędkością w 2021 roku, a kto wygra całość wyścigu? Przekonamy się już we wrześniu!

Klasyfikacja będzie odbywać się na podstawie czasu netto. Start/Meta wraz z całym Miasteczkiem Biegowym  zlokalizowane będą przy Galerii Północnej, dzięki temu łatwo będzie się do nas dostać środkami transportu miejskiego.

Zapisy

Rejestracja jest możliwa jedynie w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 11 września od godziny 14.00 do godziny 18.00. W dniu biegu biuro będzie czynne w godz. 8.00 -10.00. Koszt pakietu startowego przy zapisaniu się w biurze zawodów to 60 zł. W pakiecie startowym będą numer startowy, czipe do elektronicznego pomiaru czasu i komin wielofunkcyjny. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój oraz posiłek regeneracyjny. 

SARS-CoV-19

Ze względu na sytuację epidemiczną program godzinowy i harmonogram startów może ulec zmianie stosownie do obowiązujących w dniu wydarzenia obostrzeń epidemicznych. W przypadku nowych obostrzeń, wpływających na zasady organizowania wydarzeń sportowych, Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany formuły bądź odwołania imprezy.

Trasa i utrudnienia w ruchu

Trasa przebiegać będzie ulicami Świderską, Nowodworską, Odkrytą aż do skrzyżowania z ul. Stefanika, gdzie będzie nawrotka. W drodze powrotnej, z ulicy Świderskiej zawodnicy wbiegną na most, żeby pokonać odcinek specjalny. Po kolejnej nawrotce, tym razem na Bielanach ostatnia prosta poprowadzi ich do miejsca startu. Bieg będzie trwać od 11.00 do 12.30. W tym czasie zamknięte będą ulice dojazdowe, wyjazdy z osiedli. Można spodziewać się utrudnień.

Mapa z trasą 10-kilomentrowego "Biegu przez Most". Trasa zaznaczona kolorem niebieskim wiedzie ulicami: Szafrańców, Trakt Nadwiślański, Świderską, Mehoffera, Nowodworską, Odkrytą, nawrotka na wysokości ulicy Stefanika, powrót tą samą trasą w kierunku mostu, podbieg na most, zawrotka na ul. Farysa, powrót mostem, Obrazkową, Traktem Nadwiślańskim, meta przy ul. Szafrańców.

 

Załączniki: