null

Bieg przez Most 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie

4 września 2022 roku wracamy na start Biegu przez Most.

Dystans to 10 km, trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA), a most, przez który pobiegniemy, to most im. Marie Curie-Skłodowskiej, skąd rozciąga się piękna panorama Warszawy i Wisły. 

To już 9 raz kiedy biegacze staną na starcie tak ważnego dla naszej dzielnicy wydarzenia. Dlatego bardzo się cieszę, że w tym roku osobiście będę mógł wystartować w Biegu przez Most, który na stale wpisał się do kalendarza białołęckich a także warszawskich imprez sportowch – mówi burmistrz Grzegorz Kuca.

Termin, miejsce, dystans, limit czasu

Na 10-kilometrowej, asfaltowej trasie atestowanej przez PZLA z minimalnym podbiegiem na most będzie rywalizować 1000 biegaczy. Limit czasu na pokonanie dystansu to 90 minut, a w dotarciu do mety w założonym tempie pomogą biegaczom liczne “Zające” (grupy na czas  od 40 do 90 minut). 

Tradycyjnie biegaczy czeka dodatkowa, bardzo atrakcyjna rywalizacja w kategorii „najszybszy biegacz/biegaczka na odcinku specjalnym przez most”, w której będzie można zdobyć statuetki oraz dodatkowe nagrody.

Bieg wystartuje 4 września 2022 r. o godz. 11 przy Galerii Północnej, u zbiegu ulic Szafrańców i Trakt Nadwiślański. Tam też zostaną zlokalizowane meta i miasteczko biegowe, dzięki temu łatwo będzie się do nas dostać środkami transportu miejskiego, ale też na pewno nie zabraknie miejsc parkingowych.

Zgłoszenia, opłaty startowe

Udział w biegu wymaga rejestracji internetowej i wniesienia opłaty startowej. Zapisy on-line są prowadzone w dniach 12.07 - 28.08.2022. Po tym terminie rejestracja będzie możliwa przed startem w biurze zawodów. Wysokość opłaty startowej:

  • do 28.08.2022 – 59 pln (zapisy online), 
  • 3-4.09.2022 - 69 pln (zapisy w biurze zawodów).

Pakiety, nagrody

Dla wszystkich zawodników zostaną przygotowane pakiety startowe z imiennym numerem startowym i koszulką techniczną z logo wydarzenia. Każdy biegacz, który ukończy zawody, otrzyma po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.
Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach: 

  • OPEN KOBIET (K) i MĘŻCZYZN (M), 
  • Najszybszy/Najszybsza na odcinku specjalnym przez Most długości ok 2,5 km, 
  • Wiekowych K/M co 10 lat (nie dublują się z OPEN!),
  • Seniorzy,
  • Samorządowcy K/M, 
  • Mieszkańcy Białołęki K/M. 

Zawodnicy z miejsc I-III OPEN K/M oraz I-III ODCINEK SPECJALNY K/M otrzymają puchary i nagrody. Biegacze, którzy staną na podium (miejsca I-III K/M) w pozostałych klasyfikacjach zostaną wyróżnieni statuetkami i atrakcyjnymi upominkami.

W tym roku w “Biegu przez Most” wystartują także dzieci które zostaną podzielone na 3 kategorie wiekowe.

Uczestnictwo w biegach dziecięcych jest bezpłatne.
Regulamin: https://b4sportonline.pl/.../BpM_dzieci_2022_regulamin.pdf

Biuro zawodów, trasa i utrudnienia w ruchu

Biuro zawodów będzie pracowało w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 3 września 2022 r. w godzinach 14.00-18.00 oraz w dniu biegu (4.09.2022) w godz. 8.30 -10.00.

Trasa Biegu przez Most przebiega ulicami: Świderską, Nowodworską, Odkrytą do skrzyżowania z ul. Stefanika, gdzie będzie nawrót. Po nawrocie, z ulicy Świderskiej zawodnicy wbiegną na most, by pokonać odcinek specjalny Po kolejnej nawrotce ostatnia prosta poprowadzi biegaczy do miejsca START/META. 

Bieg odbędzie się w godzinach 11.00-12.30. W tym czasie będą zamknięte dla ruchu ulice dojazdowe oraz wyjazdy z osiedli (mapa trasy i godziny otwarcia zamknięcia ulic).

Organizatorzy Biegu przez Most 2022: Urząd Dzielnicy Białołęka oraz główny partner imprezy - Galeria Północna, serdecznie zapraszają na start!

Partnerzy: Aktywna Warszawa, Partner - Gospodarka odpadami.

Trzy logotypy sponsorów Biegu przez Most 2022: Galerii Północnej, Partner, Aktywna Warszawa