null

Budowa kanalizacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uwaga na utrudnienia w ruchu w ulicy Kobiałka oraz na osiedlu Buków.

ul. Kobiałka 

Na ulicy Kobiałka trwa budowa kanalizacji sanitarnej. Prace budowlane wymuszają miejscowe zwężenia jezdni, ale ruch w obydwu kierunkach jest możliwy. Roboty prowadzone są metoda bezwykopową, co oznacza zajmowanie jezdni tylko w miejscach studni. Ulica jest zwężana lokalnie na krótkich odcinkach. Kierowcy mogą poruszać się w obu kierunkach.

W piątek, 22 lipca, rozpoczną się prace na skrzyżowaniu z ul. Frachtową. Plac budowy obejmie niewielki fragment jezdni w południowej części skrzyżowania. Droga zostanie nieznacznie zwężona, ale nadal możliwy będzie ruch w obie strony. Nie będzie można skręcić w drogę bez nazwy po południowej stronie ulicy (zakaz nie będzie dotyczył dojeżdżających do posesji). Wyjeżdżający z ul. Frachtowej będą musieli skręcić w prawo lub lewo w ul. Kobiałka.

os. Buków

W poniedziałek, 25 lipca rozpoczną się prace w rejonie skrzyżowania ulic Szawelskiej i Landwarowskiej. Wykonawca przystąpi do budowy odcinka kanalizacji sanitarnej, co potrwa do połowy sierpnia. W następnych tygodniach planowana jest budowa odcinka kanalizacji w ulicy Przyrzecze pomiędzy Łanową a Szawelską.

W czasie prac budowlanych będą występować utrudnienia w ruchu. Wykonawca zapewni dojazd do posesji oraz bieżącą informację dla mieszkańców.  Na okres robót związanych z odtworzeniem nawierzchni ulice będą nieprzejezdne przez kilka godzin.