null

DKF: Film "Usłane różami" i prelekcja Łukasza Maciejewskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.10.2021 18:30 - 29.10.2021 20:30
Białołęcki Ośrodek Kultury, Głębocka 66, Warszawa
Kobieta, ruda, stojąca profilem, ubrana w koszulę w biało czerwone paski, w średnim wieku trzyma w podniesionej dłoni czerwoną różę i patrzy na nią. W tle widać pole czerwonych i różowych róż oraz łąkę i kilka zielonych drzew liściastych.

Eve Vernet (laureatka dwóch Cezarów Catherine Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu.

Usłane różami
Francja | 2020 | 95 | 12+
Reżyseria: Pierre Pinaud

Eve Vernet (laureatka dwóch Cezarów Catherine Frot) była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne.

Na film obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasach BOK.

Dyskusyjny Klub Filmowy poprowadzi Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, historyk kina, wykładowca akademicki, autor książek.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.