null

Dni Białołęki 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nocny widok z góry na publiczność stojącą przed sceną. Na górze zdjęcia scena, światła oświetlają publiczność.

Dwa weekendy święta dzielnicy w 4 lokalizacjach. Będzie w czym wybierać: muzyka, sport, film, zabawa. Zapraszamy!

Dni Białołęki wracają w swoim tradycyjnym terminie. Dwa weekendy czerwca: 4-5 i 11-12 w całej dzielnicy przygotowaliśmy liczne, różnorodne atrakcje. Jak zawsze każdy znajdzie coś dla siebie.

4 czerwca

W Parku Henrykowskim od 11 do 18 swoją misję i projekty prezentować będą białołęckie organizacje pozarządowe. Jak zwykle podczas „Kulturalno – Artystycznej Białołęki Pożytecznej” stowarzyszenia i fundacje przygotowały m.in. pokazy naukowe, warsztaty cyrkowo – akrobatyczne, animacje sportowe i zajęcia plastyczne. Zabawy dla dzieci poprowadzi niezawodna DJ MIKI. W czasie takiej imprezy nie może zabraknąć dmuchańców, schłodzić będzie się można na wodnym placu zabaw. Będą też porady zdrowotne, a panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badan profilaktyczno – diagnostycznych w kierunku raka szyjki macicy w mobilnym gabinecie cytologicznym. Na scenie wystąpi zespół „Szafa Gra”, który zaprosi do wspólnej zabawy i śpiewania. Czas umili nam występ skrzypka z DJ-em oraz potańcówka dla dorosłych.

Tego samego dnia, w Porcie Żerańskim odbędzie się Puchar Polski w SUP-ach. Od godz. 9 prace rozpocznie biuro akredytacyjne, zaś starty w poszczególnych konkurencjach na 200 i 400 m odbędą się w godzinach 11-16. Na Festiwalu Sportów Wodnych poszczególne dyscypliny wodne zaprezentują narciarze wodni, kajakarze, wioślarze. Chętni będą mogli dołączyć do załogi łodzi smoczych. 

5 czerwca

Ci, którzy jeszcze nie zaplanowali wakacji może znajdą inspirację podczas International Festival w Parku Picassa? W godzinach 10 – 19.30 teren parku zamieni się w międzykulturowe miasteczko. Poszczególne kraje będą prezentować typowe jedzenie, kulturę, muzykę, tańce oraz najciekawsze miejsca, które warto w nich odwiedzić. Powstanie też międzynarodowe miasteczko sportowe dla dzieci, w którym najmłodsi będą mogli wypróbować dyscypliny sportu typowe dla danego państwa. Na scenie pojawią się goście specjalni, zaplanowaliśmy pokazy live cooking, warsztaty i pokazy taneczne oraz koncert. 

Na boisku Syrenka nie zabraknie sportowych emocji – Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Wspólnie z klubem piłkarskim Agape Białołęka i Białołęckim Ośrodkiem Sportu organizujemy rozgrywki piłkarskie dla chłopców i dziewczynek z roczników 2013 i młodszych. Dzieci, które zgłoszą chęć udziału w rozgrywkach otrzymają koszulki oraz zostaną w drodze losowania przydzielone do zespołów z różnych krajów. Każda drużyna zostanie poprowadzona przez Trenera - Rodzica. Zapisy do turnieju w dniu imprezy w godz. 9.00 – 9.30. Liczba miejsc ograniczona, więc warto przyjść punktualnie. Zakończenie imprezy planujemy na godz. 16. Oprócz turnieju dzieci świetnie spędzą czas na zjeżdżalniach, dmuchanym torze przeszkód, dmuchanym darcie piłkarskim. Będzie też stanowisko z kręceniem balonów, strefy aktywne, gry, konkursy i animacje.

11 czerwca

Sportowe Dni Białołęki już po raz drugi odbędą się na parkingu sklepu Decathlon przy ul. Geodezyjnej 76. 

Przez cały dzień działać będzie strefa sportów. Dzięki naszemu partnerowi będzie można wziąć udział w zajęciach piłkarskich i koszykarskich, oraz pograć w sporty rakietowe. Będzie też prezentacja białołęckich klubów sportowych. Głodni wrażeń mogą wziąć udział w treningu wioślarskim na ergometrach, który poprowadzi wicemistrzyni olimpijska Agnieszka Kobus–Zawojska. A głodni... tak po prostu głodni – mogą się posilić w jednym z foodtrucków. 
Podczas całej imprezy nie może zabraknąć gier, zabaw, dmuchańców i waty cukrowej dla najmłodszych. 

Wieczorem scenę rozgrzeją prawdziwe gwiazdy. Znana z programu The Voice Kids, rozwinęła skrzydła na dziecięcej Eurowizji w 2018 roku, którą wygrała. Roksana Węgiel, mimo młodego wieku, ma ogromne doświadczenie sceniczne, koncertowała w całej Polsce. 
Andrzej Piaseczny to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Pod koniec ubiegłego wieku wraz z zespołem Mafia wydał 3 płyty: Mafia, Gabinety i FM. Później nagrywał płyty solowe oraz z innymi artystami. Do jego największych przebojów należą piosenki: „Budzikom śmierć”, „Niecierpliwi” i „Prawie do nieba” (nagrane z Robertem Chojnackim). W 2021 roku wydał album 50/50, który promował singlami „Przedostatni” i „Miłość”.

Koncert jest współorganizowany przy udziale Samorządu Województwa Mazowieckiego.

12 czerwca

4 górki saneczkowe – to nasze 4 białołęckie szczyty! Wszystkie są sztucznymi wzniesieniami – wykonanymi w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nie każdy może się pokusić o zdobycie Korony Ziemi, ale Korona Białołęki leży w zasięgu wszystkich! 

Grę można rozpocząć na dowolnej górce: przy pętli tramwajowej Tarchomin kościelny, przy ul. Jabłoni, przy ul. Ruskowy Bród lub w parku Magiczna. Między górkami można przemieszczać się w dowolny sposób oraz wybrać dowolną kolejność. Jeśli jakiejś drużynie uda się zaliczyć wszystkie szczyty, to otrzyma od nas pakiet nagród. 

Wieczorem, o 19.30 zapraszamy na koncert Skubasa w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. Jego pierwsza płyta „Wilczełyko” została uznana za powrót prostoty i autentyczności w polskiej muzyce rockowej. Jego teksty pełne są emocji. Każdy może w nich odnaleźć cząstkę siebie. 

Tuż obok, w Parku Picassa, o 21.15 zobaczymy film „I tak Cię kocham”. Amerykańska komedia pokazuje kontrast pomiędzy odmiennymi światami i systemami wartości. Młody komik – Pakistańczyk zakochuje się w dziewczynie, która ma za sobą kilka nieudanych związków... i na razie nie chce się angażować. Chłopak jest „zawieszony” pomiędzy życiem nowoczesnego Amerykanina a swoją tradycyjną rodziną, która planuje dla niego zaaranżowane małżeństwo. Weźcie koce i zapraszamy!