null

Dostaliśmy pieniądze na nową szkołę i rozbudowę przedszkola

Drukuj otwiera się w nowej karcie

76,2 mln zł – to dodatkowa kwota, którą władze Warszawy przeznaczyły na dwie pilne inwestycje w naszej dzielnicy.

Grafika ze zdjęciem ratusza i mapą Białołęki. Informacje o dodatkowych środkach w treści.
 

65,5 mln zł zasiliło budowę szkoły przy ul. Świderskiej, a 10,7 mln zł – remont i rozbudowę przedszkola przy ul. Pancera. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli radni Warszawy 16 grudnia na sesji budżetowej.

- Bardzo dziękuję władzom miasta, radnym Warszawy za przeznaczenie na nowe inwestycje w naszej dzielnicy największej w skali miasta dodatkowej kwoty. Wiemy, że budżet Warszawy jest ograniczony, tym bardziej doceniamy dostrzeżenie potrzeb Białołęki. Dzięki tym pieniądzom znacząco poprawimy warunki oświaty w zachodniej części dzielnicy. Dziękuję także radnym dzielnicy za nieustające wsparcie w pozyskiwaniu środków – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Szkoła podstawowa przy ul. Świderskiej 93

Dodatkowe środki pozwolą nam na ogłoszenie przetargu na wykonawcę nowej szkoły przy ul. Świderskiej. Mamy kompletny projekt i pozwolenie na budowę placówki. Mamy też pozwolenie na budowę zjazdów i przebudowę skrzyżowania Świderskiej i Ćmielowskiej, które zapewnią obsługę komunikacyjną szkoły.

Na działce o powierzchni ponad 3,2 ha planujemy budowę 36-oddziałowej placówki dla 900 uczniów (32 klasy I-VIII i 4 „zerówki” w tym oddział integracyjny) wraz z zespołem boisk, placem zabaw, parkingiem i terenem zieleni.

Projekt nowej szkoły nad Wisłą jest dziełem pracowni Architekta Piotra Bujnowskiego – autora zwycięskiej pracy w konkursie architektonicznym. Szkoła została podzielona na bloki funkcjonalne i na grupy klas. Sprzyja to zwiększeniu kameralnego charakteru powierzchni wspólnych i ułatwia interakcje użytkowników. Ważnym miejscem w szkole będzie wewnętrzna agora otoczona otwartymi schodami i balkonami. Dodatkowo projektanci w tym samym miejscu rozplanowali funkcje wspólne jak biblioteka, jadalnia, szatnie, świetlice, pomieszczenia administracyjne. Zamysłem architektów jest stworzenie tętniącego życiem serca szkoły. Przed wejściem zaplanowaliśmy miejsce do integracji i odpoczynku z kaskadowo ułożonymi siedziskami na kształt amfiteatru.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 "Tarchominek" przy ul. Pancera 3

Placówka wymaga remontu i rozbudowy. Za dodatkowe środki planujemy:

  • powiększenie przedszkola o 3-5 oddziałów w technologii modułowej,
  • budowę sali do terapii SI (integracji sensorycznej), zaplecza kuchennego i pomieszczeń administracyjnych.

Po rozbudowie nie tylko zwiększymy liczbę miejsc, ale będziemy też mogli zrezygnować z wynajmowania budynku filii. W ostatnim czasie zmodernizowaliśmy w tym przedszkolu place zabaw.