null

Dzień Świra - spektakl teatralny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.01.2022 19:00 - 21.01.2022 20:40
Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. van Gogha 1
Twarz na żółtym, wyrazistym tle. Wycięte z fotografii, niebieskie oko; namalowane mazakiem krzaczaste brwi. Usta zamalowane na czarno; fioletowo-brązowe włosy. Twarz otoczona jest czarnymi paskami - klatką

Najnowszy spektakl Białołęckiego Ośrodka Kultury, tak jak cała twórczość Marka Koterskiego, balansuje pomiędzy żywiołem komicznym i tragicznym. Z jednej strony – to sztuka o nieprzystosowaniu. Dramat o wypaleniu, zmęczeniu, bezradności w konfrontacji ze światem, sobą i drugim człowiekiem. Ale przede wszystkim – sztuka o samotności.

„Jestem w proszku, w rozsypce – wypatroszony rozmontowany wypalony i śmiertelnie zmęczony chociaż niczego w życiu nie dokonałem” – tak mówi o sobie Adam Miauczyński, lat 44. Nauczyciel, polonista, neurotyk. Ojciec nastolatka, rozwiedziony. Koneser Chopina, Mickiewicza i płatków kukurydzianych. Szary Polak.

Miauczyński jest bohaterem uwikłanym w rzeczywistość, którą ledwo znosi. Obsesyjnie walczy z każdą minutą życia, starając się nad nią jakkolwiek zapanować. Nie udała mu się kariera, nie udało mu się małżeństwo, nie udało mu się nic. Może uda mu się obudzić, wstać i nie oszaleć. Zmagając się ze swoimi natręctwami, brakiem zrozumienia i rosnącą frustracją, Adaś Miauczyński stara się przetrwać w rzeczywistości. A rzeczywistość go przygniata. Z każdym dniem coraz mocniej. Każdego ranka wstaje i przeżywa swój osobisty „dzień świra”. 

Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy), do kupienia w kasie BOK i na stronie Białołęckiego Ośrodka Kultury.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.