Dzień z koszykówką na Białołęce

Zawodnicy i dzieci skupieni wokół trenera, a na pierwszym planie widoczna piłka do koszykówki trzymana pod pachą przez jednego z nich.

W niedzielę, 18 września, w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56 odbyło się wydarzenie, na które zapraszał sam Łukasz Koszarek – zawodnik Legii Warszawa.

To niecodzienne święto koszykówki podzielone było na 3 części:

• turniej "3 na 3",
  • pokazowy trening koszykarzy Legia Warszawa,
  • gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przygotowane specjalnie przez Legia Basket Schools, w tym trening z podziałem na różne kategorie wiekowe (rozgrzewka, ćwiczenia ogólnorozwojowe, trening kozłowania, slalom, rzuty do kosza), a później rywalizacja drużynowa i indywidualna wraz z konkursami i nagrodami.

W turnieju „3 na 3”, po bardzo emocjonującym finale, zwycięzcą została drużyna Hutnik Warsaw, która w decydującym spotkaniu pokonała ekipę Planet Team wynikiem 21:13. Trzecie miejsce zdobyła ekipa Rób Dobro.

Renata Kaznowska nagradza pucharami zdobywców trzeciego miejsca w turnieju "3 na 3" - zawodników drużyny Rób Dobro.
Mecz finałowy turnieju "3 na 3". Zawodnik drużyny Hutnik Warszawa kozłuje piłkę. W tle widać zawodników drużyny Rób Dobro próbujących blokować pozostałych zawodników Hutnika.
Grzegorz Kuca, burmistrz dzielnicy Białołęka, wręcza medale zdobywcom drugiego miejsca w turnieju "3 na3" - zawodnikom Planet Team.
Zdjęcie zbiorowe zwycięzców turnieju "3 na 3" - Hutnika Warszawa w towarzystwie m.in. Renaty Kaznowskiej - zastępcy prezydenta m.st. Warszawy, Grzegorza Kucy - burmistrza Dzielnicy Białołęka, Wojciecha Karpińskiego - trenera koszykarzy Legii Warszawa, Łukasza Koszarka - koszykarza Legii Warszawa, Tomasza Kuczborskiego - dyrektora Białołęckiego Ośrodka Sportu oraz Romana Stachurskiego - naczelnika wydziału sportu w białołęckim urzędzie dzielnicy.
Goście specjalni dnia koszykówki na Białołęce w towarzystwie zawodników Legi Warszawa - od lewej: Grzegorz Kuca, burmistrz Dzielnicy Białołęka, Renata Kaznowska, zastępca rezydenta m.st. Warszawy, Wojciech Kamiński, trener drużyny koszykarskiej Legia Warszawa, Łukasz Koszarek, rozgrywający w drużynie koszykarskiej Legia Warszawa.
Zawodnicy Legii Warszawa oraz Legii Basket School robią wykrok z przysiadem podczas treningu dla dzieci.
Podczas jednego z meczów turnieju "3 na 3" zawodnik w czerwonej koszulce i czerwonych spodenkach próbuje obejść zawodnika drużyny przeciwnej zasłaniając piłkę.
Zawodnik kozłujący piłkę podczas pokazowego treningu zawodników Legii Warszawa.
Grzegorz Kuca, burmistrz Dzielnicy Białołęka, Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy oraz Tomasz Kuczborski, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu oklaskują uczestników dnia Koszykówki na Białołęce.
Zbiorowa fotografia wszystkich uczestników dnia koszykówki: zawodników Legi Warszawa, dzieci, zawodników drużyn z turnieju "3 na 3" oraz białołęckich gości specjalnych.
W hali sportowej na boisku koszykarskim dzieci ćwiczą rzuty do kosza z wejścia.
Chłopiec uchwycony w powietrzu podczas wykonywania wsadu do kosza.
Dzieci uczą się kozłować piłką koszykarską na boisku koszykarskim wewnątrz hali sportowej.
Na boisku koszykarskim wewnątrz hali zawodnicy i dzieci ustawieni są w półkolu i słuchają poleceń trenera.
Grupa zawodników oraz dzieci wspólnie składająca ręce do okrzyku zagrzewającego do meczu.