null

Fenomen

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.02.2023 18:00 - 02.02.2023 20:00
Kino na BOK-u, ul. van Gogha 1
Autor: Marcin Michon

Dokument o WOŚP i Jurku Owsiaku. Pokaz w "Kinie na boku"

3 stycznia 2023 roku mija 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji 20 stycznia do polskich kin wejdzie „Fenomen” – pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Orkiestry.

To pierwszy film, w którym Jurek Owsiak – twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której Jurek na moment ustąpił ze stanowiska. Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.

Seanse dokumentu odbędą się między 27 stycznia a 2 lutego w Kinie na boku. Bilety w sprzedaży od 12 stycznia – internetowo lub w kasach BOK (normalny:19 zł, ulgowy: 16 zł).

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap