null

Festiwal latino

Drukuj otwiera się w nowej karcie

28 listopada w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy Głębockiej 66 zapanował klimat iście z plaż w Rio de Janeiro. Ciepłą, pełną uśmiechu i lekkości energię zapewnili wyjątkowi artyści zaproszeni do udziału w wydarzeniu.

Festiwal rozpoczął się koncertem zespołu SambaSoul. Artyści zaprezentowali pełne wrażliwości i finezji wykonania takich utworów, jak np. "Garota de Ipanema” czy “Mais que nada”.

W trakcie koncertu nie zabrakło też brawurowych wykonań samby karnawałowej w wykonaniu mistrzów samby z zespołu Samba Art. Grupa została założona przez polsko-brazylijską parę tancerzy: Klaudię Łucyk i Jailsona de Oliveira. Artyści od lat szkolą się u najznakomitszych nauczycieli samby w Brazylii. Na koncie mają też występy na najsłynniejszym karnawale świata w Rio de Janeiro.

Po koncercie odbyły się też warsztaty taneczne z tancerzami z grupy Samba Art. Zainteresowane osoby mogły spróbować swoich sił w tańcach brazylijskich (słoneczna samba, lambada, funk carioca).

Tancerze na scenie. Dwie kobiety ubrane w stroje do samby brazylijskiej, pełne błyszczących dodatków i piór. Pomiędzy nimi mężczyzna ubrany w spodnie z cekinami, prześwitującą koszulkę i biały kapelusz.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Instruktorzy tańca z uczestnikami na scenie. Wszyscy są zwróceni w prawą stronę i ćwiczą krok taneczny.
Dwoje instruktorów tańca - kobieta i mężczyzna uczą grupę tańca latynoamerykańskiego. Wszyscy stoją na scenie.
Oświetlona kolorowymi światłami scena, na której zespół gra muzykę latino. W tle wyświetlona flaga Brazylii.