null

Kępa Tarchomińska z zawrotką i nowym autobusem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autobus jadący wieczorem przez miasto

Na Kępie Tarchomińskiej zakończyliśmy budowę nowej zawrotki autobusowej. Mieszkańcy będą korzystali z nowej linii o numerze 333 – autobusy wyjadą na trasę 24 stycznia. Podjęliśmy też interwencję w ZTM, by mieszkańcy Bukowa zachowali połączenie autobusowe w weekendy oraz wczesnym rankiem i wieczorem w dni powszednie, bo po zmianach je utracą.

Nowa zawrotka, nowy autobus

W rejonie ul. Kępa Tarchomińska przy skrzyżowaniu z ul. Bukowską powstała zawrotka autobusowa z dwoma przystankami. Dla bezpieczeństwa pieszych w ul. Kępa Tarchomińska zamontowaliśmy też spowalniacze. Dzięki temu Zarząd Transportu Miejskiego może uruchomić nową linię autobusową nr 333, która połączy Kępę Tarchomińską z liniami tramwajowymi oraz autobusowymi kursującymi z Winnicy i Nowodworów, a także ze Szkołą Podstawową Nr 342 przy ulicy Strumykowej. Nowa linia ma rozpocząć kursowanie w poniedziałek, 24 stycznia.

Dokładny opis trasy linii 333

Nowa linia autobusowa będzie kursowała na trasie: ĆWIKLIŃSKIEJ – rondo płk. Ł. Cieplińskiego – H. Ordonówny – Światowida – Dzierzgońska – Sprawna – Aluzyjna – Modlińska – Przyrzecze – Bukowska – Kępa Tarchomińska – KĘPA TARCHOMIŃSKA.

Autobusy będą jeździły w dni powszednie w godzinach 6.00 – 20.00.W godzinach szczytu podjadą na przystanki co 20 minut, a poza szczytem – co 30. Mapa trasy: https://www.wtp.waw.pl

Skrócenie trasy autobusu 211

Niestety, skrócona zostanie trasa linii 211 – od 24 stycznia autobusy będą dojeżdżały tylko do pętli Dąbrówka Wiślana. To oznacza, że mieszkańcy Bukowa zostaną pozbawieni autobusu w weekendy oraz w godzinach wczesnoporannych, przed godz. 06:00 oraz późnowieczornych, po godz. 20:00. Gdy Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił swoje plany, wpłynęło do nas wiele skarg na takie rozwiązanie. Dlatego podjęliśmy interwencję w ZTM. W piśmie przekazaliśmy uwagi mieszkańców i zwróciliśmy uwagę na konieczność przywrócenia komunikacji na Bukowie w weekendy oraz we wczesnych i późniejszych godzinach. Czekamy na oficjalną odpowiedź w tej sprawie i na ustosunkowanie się do naszej prośby.

Mieszkańcy również mogą zgłaszać swoje uwagi bezpośrednio do ZTM wysyłając je na adres: ztm@ztm.waw.pl, do naszej wiadomości: bialoleka.sekretariat@um.warszawa.pl .