null

Kolejne boisko zyska zadaszenie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa osób: młoda kobieta i trzech mężczyzn pozują na tle ścianki i trzymają w dłoniach teczki z podpisanymi dokumentami.

Obiekt Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Kobiałka zostanie wyposażony w pneumatyczne zadaszenie.

Za niecałe 2 mln zł zaprojektuje i zbuduje je spółka Interhall. Dziś podpisaliśmy umowę na realizację prac. Balon nad szkolnym boiskiem ma zostać rozstawiony jeszcze w tym roku.

Na Białołękę co roku przybywa rekordowa liczba uczniów, więc możliwość uprawiania sportu przez cały rok, bez względu na pogodę jest u nas wyjątkowo ważna. Dlatego zgodnie z obietnicą przygotowujemy kolejny tzw. balon – czwarty w tej kadencji. Z tak wyposażonego obiektu można korzystać do wieczora nawet zimą

– mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

 
Pneumatyczne zadaszenie w ostatnich latach zostało zamontowane w podstawówkach przy ul. Erazma z Zakroczymia i ul. Głębockiej oraz nad boiskiem Orlik przy ul. Krzyżówki.

Oprócz samej powłoki nad boiskiem wykonawca dostarczy budynek magazynowy, zainstaluje maszynownię na olej opałowy do ogrzania wnętrza zadaszonego boiska i wykona wszystkie prace, by z obiektu można było bezpiecznie korzystać. Wcześniej musi zaprojektować inwestycję, uzyskać zgodę na jej budowę, a potem dopuszczenie do użytkowania

– dodaje Jan Mackiewicz, zastępca burmistrza Białołęki, odpowiedzialny m.in. za inwestycje.

 
Zadaszenie obejmie 2/3 powierzchni pola do gry, bo boisko jest usytuowane na granicy działki.
 
Na całość prac Interhall ma czas do 27 grudnia 2022 roku. Koszt inwestycji: 1 936 389 zł.

Grupa osób siedzi przy stole prezydialnym i podpisuje umowę na zadaszenie boiska.