null

Konkurs na koncepcję pływalni na Zielonej Białołęce - aktualizacja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trener tłumaczy dzieciom technikę pływania. Dzieci są w wodzie.

Do 3 czerwca czekamy na zgłoszenia pracowni architektonicznych, które są zainteresowane opracowaniem koncepcji pływalni wraz z infrastrukturą towarzyszącą u zbiegu ulic Ostródzkiej i Hemara. Na prośbę radnych zmodyfikowaliśmy nieco wytyczne do koncepcji.

Pływalnia będzie miała osiem - a nie sześć, jak pierwotnie zakładaliśmy - torów do pływania. Wschodnia część dzielnicy to miejsce niezwykle intensywnie rozwijające się, dlatego mieszkańcy docenią większą pływalnię. Bez zmian pozostaje długość torów - 25 m. Parametry basenu sportowego muszą być dostosowane do przepisów FINA, aby można było tu rozgrywać zawody pływackie. Oprócz torów do pływania znajdzie się tu basen rekreacyjny, brodzik dla najmłodszych, sauny, jacuzzi z wodami solankowymi i grota lodowa. Aby ograniczyć koszty budowy i późniejszego utrzymania obiektu – rezygnujemy z jednej zewnętrznej zjeżdżalni. W wytycznych dla projektantów pozostawiamy dwie zjeżdżalnie wewnętrzne i jedną – 15 metrową na zewnątrz.

Ze zwycięską pracownią podpiszemy umowę na projekt obiektu. Koszt projektu i późniejszych prac budowlanych ma się zmieścić w kwocie 52,9 mln zł. 

Co w następnych krokach

Konkurs architektoniczny, który ogłosiliśmy, składa się z dwóch części. Do 3 czerwca czekamy na zgłoszenia podmiotów zainteresowanych udziałem. Pracownie, które przejdą ocenę formalną, określoną w regulaminie konkursu, zaprosimy do składania prac. Na ich złożenie uczestnicy konkursu będą mieli 10 tygodni. Zwycięską pracę jesienią wyłoni sąd konkursowy, złożony z przedstawicieli: dzielnicy Białołęka, Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Białołęckiego Ośrodka Sportu i Stowarzyszenia Architektów Polskich. Konkurs otrzymał rekomendację SARP nr 019/R/2022.

Zwycięzca konkursu, oprócz nagrody w wysokości 40 tys. zł, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Po podpisaniu umowy, zwycięska pracownia w ciągu ok. 10 miesięcy opracuje projekt i uzyska pozwolenie na budowę. W następnym kroku ogłosimy przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Nastąpi to po uzupełnieniu finansowania zadania. Dziś w budżecie mamy na tę inwestycję zarezerwowane 14 mln zł.

Więcej informacji w tekście poniżej.