null

Krok po kroczku ... idą święta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwie tańczące i śpiewające na scenie kobiety, ubrane w peleryny Św. Mikołaja. Scenę przyozdabiają przestrzenne dekoracje świąteczne, ubrane choinki, gigantyczna skarpeta z prezentami.

Zaczynamy święta tydzień wcześniej. Zapraszamy 19 grudnia, godz. 13:00 – 18:00, parking przed Urzędem Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny dla wielu z nas. Urząd Dzielnicy Białołęka też wpisuje się w ten klimat, organizując wydarzenie świąteczne. Pokażemy Wam pomysły na zimowe ozdoby do domu, przepisy na potrawy świąteczne, przypomnimy sobie kolędy i rozdamy 200 choinek.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach, np. zdać egzamin na pomocnika Mikołaja, potańczyć na mikołajkowej dyskotece lub obejrzeć przedstawienie pt. „Zimowa opowieść”. Będzie też można osobiście szepnąć do ucha Mikołajowi, o jakich prezentach się marzy. Kto wie - może je spełni?

Na scenie głównej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów młodzieżowych i profesjonalnych, które zaproszą do wspólnego śpiewania. Z naszego doświadczenia wynika, że nawet  zadeklarowani „nie – śpiewacy” ulegają i nucą sobie pod nosem.

Mnóstwo kulinarnych niespodzianek i inspiracji przygotuje Jarosław Uściński – szef kuchni warszawskiej restauracji Moonsfera. Dwa lata temu największe wrażenie zrobił sos pierniczkowy do ryby. Czym kucharz zaskoczy nas w tym roku?

Równocześnie do wydarzeń na scenie głównej będą odbywać się warsztaty z wypieku i dekoracji pierników, z dekoracji bombek, z robienia choinkowych łańcuchów lub magicznych słoiczków, z produkcji kartek świątecznych lub malowania glinianych aniołków.

Nawet jeśli prawdziwa zima jeszcze nie dotrze na Białołękę – to nic! Bo odwiedzi nas Olaf z Krainy Lodu, a w śnieżnej kuli będzie można sobie zrobić zdjęcie.

O godz. 18.00 – wielki finał! Odpalamy pokaz laserowy. Przy dźwiękach muzyki niebo rozświetli się wszystkimi kolorami tęczy, a wiązki światła będą tworzyć fantazyjne wzory i konfiguracje.

 

Warsztaty przygotowywania pierniczków. Dzieci z rodzicami i animatorami rozwałkowują ciasto, wycinają pierniczki i układają na blachach do pieczenia.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Nadmuchiwana kula śnieżna. W środku na fotelu Św. Mikołaja i w saniach siedzą dwie małe dziewczynki.
Namiot z animacjami dla dzieci. Na stolikach rozłożone materiały do wykonywania dekoracji świątecznych. Dzieci wraz z rodzicami i animatorami przygotowują ozdoby.
Pokaz kulinarny przed zgromadzoną w namiocie publicznością. Kucharz przygotowuje dania świąteczne.
Zdjęcie nocne. Uczestnicy wydarzenia, szczudlarze i kuglarze pozują przed oświetlonym neonem Białołęka.

Załączniki: