null

Mamy pieniądze na rozbudowę szkoły przy Podróżniczej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja sali gimnastycznej. Uczniowie na zajęciach WF grają w koszykówkę. Po prawej stronie sali, w podcieniu trybuny dla kibiców, po lewej stronie drabinki.

Budżet tej inwestycji powiększył się o 10 mln zł na ostatniej sesji Rady Warszawy. Dzięki temu możemy rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Dlaczego nie mogliśmy rozstrzygnąć przetargu

Przetarg na tę inwestycję ogłosiliśmy pod koniec września. Nie mogliśmy go rozstrzygnąć, bo najtańsza oferta była wyższa o ok. 10 mln zł w stosunku do środków, jakie rezerwowaliśmy dla tego zadania. Zmiany budżetowe, które zatwierdziła Rada Warszawy na sesji 16 grudnia umożliwiają nam rozstrzygnięcie przetargu. Brakujące 10 mln pochodzi z dodatkowego limitu środków, przeznaczonego dla Białołęki. Dzięki zmianom budżetowym rozbudujemy szkołę o osiem dodatkowych sal lekcyjnych, cztery pracownie, halę sportową, bibliotekę i świetlicę. Po podpisaniu umowy, wyłoniony wykonawca będzie miał 19 miesięcy na realizację prac.

Dlaczego rozbudowa jest potrzebna

Budynek Szkoły Podstawowej nr 257 przy ul. Podróżniczej powstał w latach 50-tych XX wieku. Zaprojektowano go dla 320 uczniów, ale obecnie w szkole uczy się 622 uczniów na dwie zmiany. Aby zapewnić dobre warunki nauki dla minimum 750 uczniów, konieczne jest powiększenie budynku.

Co znajdzie się w nowej części szkoły

Nowa część budynku będzie niezależna od istniejącej. Komunikację między obiema częściami zapewni łącznik. W nowym skrzydle powstanie:

  • 8 sal lekcyjnych i 4 pracownie,
  • hala sportowa z możliwością podziału na trzy części (boisko o wymiarach 40x20 m),
  • biblioteka z czytelnią oraz czytelnią multimedialną,
  • świetlica,
  • toalety,
  • część administracyjna i gospodarcza,
  • niezależne wejście do budynku.
Wizualizacja - rzut na istniejący budynek oraz część rozbudowaną