null

Miejsce Aktywności Lokalnej „Przystanek Porajów” otwarte

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Białołęka zyskała nowe miejsce sąsiedzkich spotkań. Od 20 października znajduje się przy ul. Porajów 14. Już pierwszego dnia MAL zintegrował lokalną społeczność za sprawą bogatego programu artystycznego.

Białołęka zyskała nowe miejsce sąsiedzkich spotkań. Od 20 października znajduje się przy ul. Porajów 14. Już pierwszego dnia MAL zintegrował lokalną społeczność za sprawą bogatego programu artystycznego. Podczas inauguracji wystąpił zespół Poetycko-Muzyczny "Kantata", grupa teatralna "Pora na Seniora" oraz grupa taneczna "Przebudzenie". Dzieci szalały z animatorami, a starsi uczestniczyli w warsztacie "Nasze sąsiedzkie ekonawyki" i spotkaniu autorskim z Agatą Komorowską, autorką publikacji "Bądź niezniszczalna".

Miejsca Aktywności Lokalnej to miejsca, w których mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty oraz przestrzeni na sąsiedzkie działania.

- Idea MAL jest prosta – mieszkańcy zyskują miejsce i sami wnoszą pomysły na twórczą integrację. Zapraszam sąsiadów naszego nowego Miejsca Aktywności Lokalnej – to jest przestrzeń na Wasze pasje i czas spędzany w sąsiedzkim gronie – mówi Anna Majchrzak, zastępca burmistrza Białołęki.

Pomysły na wykorzystanie pomieszczeń i organizację działań prosimy zgłaszać pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy animują białołęcki MAL. Można to zrobić osobiście w poniedziałki i piątki w godz. 8-16 oraz wtorki, środy i czwartki w godz. 8-19 i pod tel. 22 403 59 57.

podłużne pomieszczenie, w którym siedzą ludzie zwróceni w tę sama stronę co fotograf. patrzą na chór starszych kobiet
Zobacz galerię (3 zdjęć)
nowoczesna kuchnia z płytą kuchenną, piekarnikiem, drewnianym blatem i szarymi meblami
kąt pomieszczenia z okrągłym stołem, dwoma fotelami, regałem z książkami, kwiatami doniczkowymi i ścianą pomalowaną w kolorowe wzory. Jedna ściana jest przeszkolna