null

Modernizacja boiska BOS przy ul. Światowida 56

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zewnętrznym boisku do piłki nożnej stoją członkowie Zarządu Dzielnicy, dyrekcja Białołęckiego Ośrodka Sportu i wykonawca.

Kolejne boisko na Białołęce będzie nowoczesne i bezpieczne. Oprócz nowej nawierzchni, płyta zostanie nieco powiększona, by mogły się na niej odbywać oficjalne młodzieżowe rozgrywki. 

8 lipca 2021 roku Tomasz Kuczborski - Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu podpisał umowę z wykonawcą - firmą EVERSPORT na modernizacje zewnętrznego kompleksu sportowego przy ul. Światowida 56.

Prace obejmować będą m.in. powiększenie płyty boiska, wymianę nawierzchni z trawy syntetycznej. Dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021 przyznanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego, zostaną również dostarczone i zamontowane m.in. nowe bramki piłkarskie, wiaty dla zawodników oraz ogrodzenie.  

Co ważne – w ramach prac boisko zostanie dostosowane do wymogów przepisów PZPN dla rozgrywek grup wiekowych „Orlik” (U11 i U10).

Będzie to kolejna inwestycja, dotycząca białołęckich obiektów sportowych. W zeszłym roku kompleksową modernizacje przeszło boisko „Syrenka” w Parku Picassa, w 2019 roku wyremontowany został „Orlik” przy ul. Krzyżówki, a do końca 2021 roku, planowane jest zakończenie prac związanych z powstaniem „strefy sportu” w Parku Picassa – mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki. – To ważne, że mieszkańcy Białołęki zyskują kolejne atrakcyjne miejsca do uprawiania sportu. Mocno o to zabiegamy od początku kadencji – dodaje burmistrz Kuca.

Planowany termin zakończenia modernizacji boiska przy ul. Światowida jest przewidziany na koniec sierpnia 2021 r.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 652.000,00 zł, z czego 200.000,00 zł pochodzić będzie z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021.

Dyrektor ośrodka sportu podpisuje umowę z wykonawcą na remont boiska
Zobacz galerię (2 zdjęć)
boisko sportowe, widok z jednego z rogów na płytę boiska i trybuny