null

Modernizacja kolektora ściekowego na ulicy Myśliborskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W poniedziałek, 5 czerwca, warszawscy wodociągowcy rozpoczną modernizację kolektora ściekowego na ulicy Myśliborskiej.

W pierwszej kolejności będą pracować przy skrzyżowaniu z ulicą Płużnicką oraz przy Szkole Podstawowej nr 118. W tych miejscach będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy. Nastąpią też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Kolektor na Myśliborskiej zostanie zmodernizowany na odcinku między ulicą Świderską a Dorodną. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 5 czerwca i będą prowadzone etapami. Wszystkie roboty zakończą się po około czterech miesiącach.

Utrudnienia w ruchu

Na cały czas remontu kolektora na ulicy Familijnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Przejechać nią będzie można od Modlińskiej do Portowej. Ograniczenia te nie będą dotyczyły rowerzystów. Tędy pojedzie również autobusowa linia zastępcza Z11.

Pierwszy etap robót obejmie fragment Myśliborskiej od Płużnickiej do posesji Myśliborska 82. Wodociągowcy zajmą tu jezdnię właśnie po stronie tej posesji. Przejechać będzie można tylko w jednym kierunku, pasem „pod prąd” – od Kasztanowej w stronę Płużnickiej. Poruszający się od al. Kuklińskiego i mostu Marii Skłodowskiej-Curie będą musieli skręcić w lewo w ul. Płużnicką. Wyjazd z Płużnickiej także będzie możliwy wyłącznie w stronę mostu.

Także w poniedziałek, 5 czerwca, rozpoczną się prace w okolicy Szkoły Podstawowej nr 118. Robotnicy wprowadzą tu taką samą zasadę ruchu jak na wcześniejszym odcinku. Jeden pas Myśliborskiej – od wjazdu na parking przed szkołą do budynku Myśliborska 32 – zostanie zamknięty. Przejechać będzie można drugim – w relacji od Dorodnej do Świderskiej.

Utrudnienia będzie można objechać ulicami Światowida, Modlińską i Dorodną.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do czwartku, 29 czerwca. Następnie wodociągowcy będą prowadzili prace na innych odcinkach Myśliborskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W czasie prac trasa linii 211 zostanie skrócona. Autobusy będą kursowały tylko do i z przystanku Świderska 05. W zamian uruchomiona zostanie linia zastępcza Z11 kursująca z pętli Żerań FSO ulicami Modlińską, Żerańską, Klembowską, Dorodną, Myśliborską i Światowida do przystanku Myśliborska 01. Z powrotem autobusy pojadą ulicami Światowida, Modlińską, Familijną, Portową, Dorodną, Klembowską, Żerańską i Modlińską. Zmieni się także lokalizacja niektórych przystanków. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Mapa fragmentu dzielnicy z zaznaczonymi na czerwono utrudnieniami na odcinkach ul. Myśliborskiej (okolice skrzyżowań Piechockiej oraz Przaśnej). Objazd wyznaczony ulicą Modlińską i Dorodną.