null

Pilotażowy cykl treningów piłkarskich dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.12.2023 18:00 - 04.12.2023 19:00
Hala sportowa, ul. Leszczynowa 5 w Warszawie
Plakat dotyczący pilotażowego cyklu treningów piłkarskich dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami

Organizacja darmowych treningów piłkarskich oraz ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Na każdym treningu będzie obecnych dwóch trenerów piłki nożnej z uprawnieniami do pracy z dziećmi i młodzieżą (jeden z nich także jest nauczycielem w szkole specjalnej) oraz psycholog sportowy z doświadczeniem pracy w środowisku dzieci z różnego rodzaju schorzeniami.

Treningi mają na celu aktywizację osób oraz zachęcenie do uprawiania sportu, oraz przełamywania swoich barier oraz lęków. Program ma na celu także pokazanie rodzicom tych dzieci, że nawet z niepełnosprawnością ruchową jak i intelektualną można uprawiać sport.  Celem jest stworzenie miejsca gdzie nikt nie będzie oceniany ani selekcjonowany, a postawione zadania sportowe i intelektualne wspomagają rozwój dziecka, poprawę sprawności oraz pełnią rolę rehabilitacji. Planowane jest stworzenie grupy 20 osobowej z możliwością podzielenia jej na podgrupy (ok. 10 osób każda z grup). Zajęcia odbywać się będą na hali sportowej przy ul. Leszczynowej 5, jeden raz w tygodniu, w poniedziałki, w godz. od 18.00 do 19.00. Łącznie przeprowadzonych zostanie 5 jednostek treningowych. Zajęcia dostępne będą dla każdego dziecka oraz osoby w wieku młodzieńczym (do 18 roku życia), które posiada orzeczenie o niepełnosprawności. W przypadku chęci udziału osoby pełnoletniej organizator dopuszcza także rozpatrzenie możliwości udziału w zajęciach - w zależności od zapisanych uczestników i ich wieku.

Zapisy na zajęcia odbywać się będą przez formularz rejestracyjny umieszczony na stronie internetowej: akademiapropozycja.pl/zapisy/   oraz pod nr tel. 692-229-557. 

Plakat dotyczący pilotażowego cyklu treningów piłkarskich dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami