null

Poznaliśmy wyniki głosowania!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
napis budżet obywatelski z podpisami: zgłaszam, głosuję, korzystam. Słowo Korzystam jest podświetlone ciemnym tłem.

Już po raz ósmy białołęczanie zdecydowali, na co przeznaczyć część środków z budżetu Miasta. W czerwcowym głosowaniu wzięło udział prawie 7,5 tys. osób. Mieszkańcy wybrali do realizacji łącznie 13 projektów dzielnicowych i 17 ogólnomiejskich.

Zdecydowali w ten sposób, na co przeznaczyć pieniądze z budżetu Białołęki i Warszawy. Pod głosowanie mieszkańców zostało poddanych łącznie 1429 projektów, w tym 129 propozycji ogólnomiejskich i 79 dzielnicowych. Na czwartkowej gali w Pałacu Kultury i Nauki ogłoszono wyniki.

Projekty dzielnicowe wybrane do realizacji można znaleźć na stronie www.bo.um.warszawa.pl.

Projekty ogólnomiejskie wybrane do realizacji można znaleźć na stronie www.bo.um.warszawa.pl

Spośród projektów dzielnicowych najwięcej głosów mieszkańców zdobył projekt: 864. Stop smog! Posadźmy drzewa i krzewy wzdłuż najważniejszych dróg na Białołęce, stwórzmy zielone aorty dzielnicy - uzyskał 2573 głosów. Pozostałe pomysły zyskiwały od ponad 1400 do ponad 2000 głósów mieszkańców.

Najdroższym zrealizowanym pomysłem w 2022 roku będzie 40. Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego przy SP 368 przy ul. Ostródzkiej i Hemara oraz oświetlenie boisk sportowych przy SP 112 przy ul. Zaułek - jego koszt realizacji to 683.300,00 zł.

W tym roku wybory naszych mieszkańców zdominowały projekty drogowe i zielone. Powstaną nowe zielone miejsca do wypoczynku, pojawią się nowe rośliny, ale też stanie się jaśniej i bezpieczniej na białołęckich ulicach i wale wiślanym, powstanie nowy chodnik i kilka przystanków zostanie zmodernizowanych.

Dwie osoby prowadzące galę na tle telebimy, na którym wyświetla się napis Budżet Obywatelski.