Przebudowa skrzyżowania ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej

W poniedziałek, 14 lutego ok. godz. 9.00 rozpoczyna się kolejny etap inwestycji wymagający wprowadzenia ruchu wahadłowego w ciągu ul. Ostródzkiej oraz zamknięcia ul. Zdziarskiej w rejonie skrzyżowania.

Rondo zamiast skrzyżowania

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta przebuduje skrzyżowanie ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej na Białołęce. W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie rondo z przejściami dla pieszych na wszystkich wlotach. Wybudowane będą także odwodnienie drogi, nowe oświetlenie uliczne oraz chodniki. Pojawi się również nowa zieleń. Przebudowa skrzyżowania połączona jest z inwestycją Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, polegającą na budowie kanalizacji ściekowej. Zakończenie inwestycji i uruchomienie ronda planowane jest w październiku.

Utrudnienia w ruchu

Prace przy przebudowie skrzyżowania obejmowały dotychczas m.in. przebudowę urządzeń teletechnicznych i wodociągu. Początek robót w kolejnym etapie w poniedziałek, 14 lutego. Na czas robót zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zdziarska na odcinku od ul. Kąty Grodziskie do Ostródzkiej oraz po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Ostródzką. Tym samym ul. Zdziarska nie będzie miała połączenia z ul. Ostródzką. Utrzymany będzie jedynie dojazd do posesji. Objazdy będą prowadziły ulicami: Mochtyńska – Kobiałka – Ruskowy Bród lub Ostródzka – Berensona – Kąty Grodziskie.

Jezdnia ul. Ostródzkiej na wysokości przebudowywanego skrzyżowania będzie zwężona. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Inaczej dla pieszych

Po wschodniej stronie ul. Ostródzkiej utrzymana będzie możliwość przejścia dla pieszych. Po północnej stronie skrzyżowania wytyczone zostanie przejście przez jezdnię, którym będzie można dojść do tymczasowego przystanku autobusowego. Po zachodniej stronie skrzyżowania wybudowany będzie tymczasowy chodnik łączący przystanek z ul. Zdziarską.

Zmiany tras autobusów

autobusy zostają skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach:
OLESIN – ... – Mochtyńska – Ostródzka – Olsztyńska – Berensona – Głębocka – ... – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

autobusy zostają skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach:
OLESIN – ... – Zdziarska – Kąty Grodziskie – Berensona – Olsztyńska – Ostródzka – ... – METRO MARYMONT.

Zmiany przystankowe

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:

• Mańki-Wojdy 01, 02 i 04
  • Zdziarska-Kanał 01
  • Pszeniczna 02

Uruchomione zostają przystanki zastępcze:

• MAŃKI-WOJDY 51 zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ulicy Ostródzkiej przed skrzyżowaniem z ulicą Zdziarską około 150 metrów przed lokalizacją podstawową.
    Przystanek obowiązywał będzie jako warunkowy dla linii 120 i 314 w kierunku krańców DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) / TARCHOMIN.
  • MAŃKI-WOJDY 52 zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ulicy Ostródzkiej przed skrzyżowaniem z ulicą Zdziarską około 200 metrów przed podstawową lokalizacją przystanku MAŃKI-WOJDY 02 oraz około 70 metrów za podstawową lokalizacją przystanku PSZENICZNA 02.
    Przystanek obowiązywał będzie jako warunkowy dla linii 120314 N14 w kierunku krańca OLESIN.

Kursowanie linii 120, 134, 314 i N14 odbywać się będzie według specjalnych rozkładów jazdy.