Rekrutacja do Akademii Siatkówki Projektu Warszawa

Rozpoczęła się rekrutacja do międzynarodowej Akademii Siatkówki, której celem jest odkrycie siatkarskich talentów. Pierwsze zajęcia odbędą się 20 września o godz. 16.30 w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21. Udział w treningach jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do chłopców urodzonych w latach 2009-2011 z Polski, Ukrainy i innych krajów. szkolenie prowadzone będzie pod okiem doświadczonego trenera, byłego zawodnika stołecznego klubu Pawła Mikołajczaka.

Zgłoszenia chłopców w wieku od 11 do 13 lat, którzy pragną  pójdą w ślady obecnie grających w Projekcie Warszawa mistrzów świata – Piotra Nowakowskiego, Artura Szalpuka, Damiana Wojtaszka i Andrzeja Wrony – przyjmowane będą wyłącznie drogą mailową.

Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i wiek uczestnika należy przesyłać do 19 września 2022 r. na adres: kontakt@akademia.projektwarszawa.waw.pl

Bardzo się cieszę, że akademia siatkówki, czyli klubu mającego w swoim składzie tylu mistrzów świata rozpoczyna swoją działalność właśnie u nas. Białołęka to najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy, z największym przyrostem liczby młodych mieszkańców. Ważny jest też międzynarodowy aspekt akademii, a w białołęckich szkołach rozpoczęło właśnie naukę ponad tysiąc dzieci z Ukrainy, które poprzez sport najlepiej zintegrują się z polskimi rówieśnikami mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki.

Oprócz Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21, gdzie zajęcia rozpoczna się juz 20 wrzesnia, Akademia Siatkówki Projektu Warszawa poprowadzi treningi także w XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5. Pierwsze zajęcia zaplanowano tu na 21 września na godz. 16.30. Treningi w „Sempołowskiej” odbywać się będą trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-18.00.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy razem z rodzicem lub opiekunem. Należy też zabrać własny strój sportowy i odpowiednie obuwie na halę. Podczas spotkania organizacyjnego przed pierwszymi zajęciami rodzice i opiekunowie poproszeni zostaną o podpisanie formularzy i zgód wymaganych do wzięcia udziału w treningach.

Pytania dotyczące szczegółów organizacji treningów prosimy kierować do trenera na adres: p.mikolajczak@akademia.projektwarszawa.waw.pl

Akademią zarządza Fundacja Projektu Warszawa, a jej Partnerem jest sieć specjalistycznych sklepów rowerowo-narciarskich SKI TEAM.

O projekcie mozna przeczytać więcej na stronie akademia.projektwarszawa.waw.pl

Набір до Академії волейболу Проєкту Варшава

Розпочався набір до міжнародної Академії волейболу, метою якої є відкриття волейбольних талантів, які можуть визначити майбутнє старшої команди Проєкт Варшава (Projekt Warszawa). Пропозиція адресована до хлопців з Польщі, України та інших країн 2009-2011 років народження. Академія надасть можливість тренуватися на всіх рівнях вмінь, а тренування проходитимуть під наглядом досвідченого тренера, колишнього гравця варшавського клубу Павла Міколайчака. Перші заняття відбудуться 20 вересня о 16.30 в залі спортивного комплексу району Бялоленка на вул. Струмикова 21 (Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Strumykowa 21). Участь у тренуваннях безкоштовна.

Заявки від хлопців віком від 11 до 13 років, що бажають піти стопами чемпіонів світу, які зараз грають у Проєкті Варшава – Пьотра Новаковського, Артура Шальпука, Даміана Войташка та Анджея Врони – прийматимуться лише електронною поштою.

Заявку із зазначенням імені, прізвища та віку учасника необхідно надіслати на електронну адресу: kontakt@akademia.projektwarszawa.waw.pl

- Я дуже радий, що саме тут починає свою діяльність волейбольна академія клубу, де є стільки чемпіонів світу. Бялоленка є районом Варшави, який розвивається найшвидше, де підростає найбільша кількість молодих мешканців. Міжнародний аспект академії також важливий, а в школах Бялоленки нещодавно розпочали навчання понад тисяча дітей з України і саме через спорт вони зможуть найкраще знайти спільну мову з польськими ровесниками, - сказав Гжегож Куца , мер району Бялоленка.

Окрім спортивного комплексу району Бялоленка на вул. Strumykowa 21, заняття в рамках Академії волейболу Проєкту Варшава будуть також проводитись у 16-й загальноосвітній школі ім. Стефанії Семполовської на вул. Попєлушкі 5 (XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Popiełuszki 5). Перші заняття тут заплановані на 21 вересня о 16.30. Тренування в «Sempołowskiej» проходитимуть тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю з 16.30 до 18.00.

Запрошуємо на перші заняття в супроводі одного з батьків або опікуном. Також до спортивного залу варто взяти власний спортивний одяг та відповідне взуття. Під час організаційних зборів перед першим заняттям батькам та опікунам буде запропоновано підписати форми та згоди, необхідні для участі в тренуваннях.

З питаннями щодо деталей організації тренувань звертайтеся до тренера за адресою: p.mikolajczak@akademia.projektwarszawa.waw.pl

Академією керує Фонд Проекту Варшава (Fundacja Projektu Warszawa), а її партнером є мережа спеціалізованих магазинів велосипедів та лиж SKI TEAM.