null

Rodzinnie, Edukacyjnie i ARTystycznie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.09.2022 10:00 - 18.09.2022 14:00
Park Henrykowski, ul. Klasyków
Klocki lego leżące w pudełkach. W tle dzieci układające konstrukcje z klocków.

Podczas pikniku na uczestników będą czekać 4 strefy aktywności.

Strefa I - Kreatywnego Budowania z Klocków Lego

W tym roku przygotowaliśmy animację, która jest bogata w treści edukacyjne, w postaci dziecięcych wierszyków znanych autorów; treści integracyjne w postacie wspólnego, rodzinnego budowania z klocków lego oraz treści twórcze czyli kreację bohaterów, symboli poszczególnych wierszy. Wszystkie prace z Lego wybudowane przez dzieci i ich rodziców zostaną zaprezentowane na makiecie o wymiarach 1,5 m na 1,5 m. Twórczy wysiłek każdego uczestnika oczywiście zostanie przez nas nagrodzony drobnymi pamiątkowymi upominkami w postaci naklejki. Na stanowisku będzie pracować 3 instruktorów Lego do budowania: 2 pomagających w budowaniu, a 1 instruktor Lego będzie odpowiedzialny za animacje powstającej makiety. 
Do przeprowadzenia animacji zostanie wykorzystanych około 8 tysięcy klocków Lego, platformy do budowania Lego, specjalna wykładzina Lego, stół do makiety oraz przygotowane materiały edukacyjne. 

Strefa II - Klocków Duplo

Tu najmłodsze dzieci będą mogły pobawić się bezpiecznymi klockami. Spróbować wybudować mega wieże, czy też dom. Gwarantujemy świetną zabawę i niezapomniane chwilę. Animacja będzie prowadzona przez jednego animatora, posiadającego doświadczenie w pracy z dziećmi.

Strefa III - Sadzeniaki

Pod okiem animatora cała rodzina będzie mogła zagrać w integracyjno–edukacyjną Eko-zabawę, która polegającą na posadzeniu swojej małej roślinkę. Przed posadzeniem roślinki, uczestnicy dowiedzą się o procesie fotosyntezy - co to jest i na czym polega, następnie dowiedzą się jak sadzonka jest zbudowana, jakie są jej charakterystyczne cechy i jak ją prawidłowo pielęgnować. Po tych informacjach uczestnicy przejdą do działania, czyli sadzenia. Materiały dydaktyczne wykorzystywane podczas animacji to: małe doniczki, ziemia, karmazyt, biały żwirek ozdobny – gres oraz sadzonki w postaci palemek, ziół kuchennych czy też skrzydłokwiatu itd.; Wspólnie posadzoną roślinkę oczywiście będzie można zabrać do domu. Dodatkowo na potrzeby animacji zostaną zakupione środki czystości i ochrony. Podczas jednego pikniku zostanie posadzonych 150 sadzonek.

Strefa IV - Malowania intuicyjnego

 Malarstwo intuicyjne jest twórczą aktywnością, która rozwija zainteresowania, uzdolnienia oraz talenty. Dodatkowym benefitem tak zaaranżowanej strefy jest działanie arteterapeutyczne (wykorzystanie sztuki w rozwoju osobowości). Warsztaty dają ogromną swobodę w wykorzystaniu narzędzi, tematów oraz technik. Stwarzają uczestnikom przestrzeń do wyrażania siebie, swoich emocji w atmosferze pozbawionej oceny i porównań.

Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja Iwony Kalaman

Projekt finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.