
Przez kilka tygodni mieszkańcy i mieszkanki Białołęki odkrywali ślady lokalnych historii i charakterystycznych miejsc dzielnicy. Odnajdywali i dzielili się swoimi prywatnymi - małymi lub wielkimi - odkryciami i lokalnymi fascynacjami. Fantazjowali nowe opowieści, które podobno zdarzyły się 5, 100, 200 lat temu. Chodzili na spacery i wielozmysłowo doświadczali atmosfery tych miejsc. Zbierali dźwięki dzielnicy i improwizowali utwory nimi inspirowane.
Teraz – pora na finał! Zapraszamy wszystkich sąsiadów i sąsiadki, mieszkańców Białołęki i innych chętnych w każdym wieku na finał, złożony z dwóch części!
Co będzie się działo
Performatywny spacer pełen historii (godz. 19:30-22:00)
Zbiórka: pętla tramwajowa Winnica, meta: Chata Trapera
Nasi białołęccy odkrywcy podzielą się swoimi odkryciami i zaproszą do doświadczenia miejsc na swój sposób. Trasa poprowadzi przez lasek z ruinami dworu Josepha Labeya, dawną winnicę i cmentarz tarchomińska. Na koniec dojdziemy do Chaty Trapera.
Spacer współprowadzony i animowany przez uczestników i uczestniczki projektu. Trasa poprowadzi przez lasek z ruinami dworu Josepha Labeya, dawną winnicę i cmentarz tarchomiński. Po drodze przewidziane są przystanki i działania włączające publiczność. Pobudzając zmysły i wyobraźnię, doświadczymy charakterystycznych miejsc dzielnicy oraz osobistych opowieści z Białołęki.
W programie m.in. kąpiel leśna, piknik w miejscu historycznej winnicy, wspólne dotarcie do grobu Krychy – białołęckiej Białej Damy. Spacer zakończy się dotarciem do Chaty Trapera i wejściem w kolejny etap finału projektu.
- koncepcja spaceru: Jolanta Sikorska, Ewa Hubar, Adam Gąsecki, Aneta Muczyń
- prowadzenie spaceru: Jolanta Sikorska, Ewa Hubar oraz: Agnieszka, Waldek, Renata, Paulina, Rafał, Magda, Anita
Widowisko w Chacie Trapera (godz. 22:00)
Tu odbędzie się drugi akt finału: performance inspirowany białołęckimi historiami i postaciami wraz z mapowanym pokazem audiowizualnym przygotowanym przez Kolor Kolektyw.
Rozbrzmiewająca dawniej subtelna muzyka z patefonu na białołęckim cmentarzu, miejsce lądowania pierwszego pod polskim niebem balonu w XVIII w., tarchomińska winnica Josepha Labeya, bujna przyroda Kanału Henrykowskiego. Czy znacie te białołęckie postaci, opowieści i miejsca? Opowiemy Wam o nich już 24 czerwca, do zobaczenia!
- koncepcja i scenariusz: Adam Gąsecki, Jolanta Sikorska
- reżyseria: Adam Gąsecki, Aneta Muczyń
- animacje, mapping wizualny: Kolor Kolektyw (Kama Fundichely, Krzysztof Rychta)
- muzyka na żywo: Piotr Pardela, Katarzyna Żytomirska
- dźwięk i światło: Jan Witek
- scenografia / rekwizyty / kostiumy: Dominik Wendołowski
- produkcja: Białołęcki Ośrodek Kultury
- kierownictwo produkcji: Aneta Muczyń
Występują:
- w roli Josepha Labeya: Krzysztof Kostera
- w roli Krychy i jej męża: Paulina Rewucka i Paweł Żołądek
- w roli Białołęckiego Poety: Dominik Wendołowski
Wstęp wolny.
Sprawdź lokalizację na mapie
Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.