null

Teraz wszystko zależy od Was

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mamy czerwiec i tradycyjnie zachęcamy do głosowania w budżecie obywatelskim, które potrwa do końca miesiąca (30.06). Mieszkańcy Białołęki będą wybierali projekty z dwóch list: ogólnomiejskiej i dzielnicowej. Do zagospodarowania jest kwota 4,75 mln zł.

Lista ogólnomiejska

Tutaj projekty są takie same dla całej Warszawy i jest ich 138. Można z niej wybrać maks. 10 projektów. Nie wszystkie projekty dotyczą Białołęki – jeżeli ktoś chce zagłosować tylko na te „białołęckie”, to zachęcamy do sprawdzenia ich opisu i lokalizacji. Projekty na liście będą ułożone w kolejności losowej.

Lista dzielnicowa

List dzielnicowych jest 18, czyli tyle ile dzielnic w Warszawie. Mieszkaniec może wybrać tylko jedną listę dzielnicową i zagłosować na projekty, które się na niej znajdują. My zachęcamy do wybrania listy białołęckiej, na której do wyboru będą 72 projekty. Zagłosować można na maks. 15 z nich. Projekty na liście będą ułożone w kolejności losowej.

Jak zagłosować

Elektronicznie – logując się na stronie bo.um.warszawa.pl lub na papierowej liście do głosowania, którą należy wypełnić i osobiście dostarczyć do urzędu przy ul. Modlińskiej 197 w godz. 8:00 – 16:00 (w poniedziałki do 18:00).

Kto może głosować

Wszyscy mieszkańcy Warszawy, tzn. nie trzeba być zameldowanym – wystarczy mieszkać w stolicy.

Nie trzeba być też pełnoletnim. W głosowaniu mogą wziąć udział dzieci w każdym w wieku. Dzieci poniżej 13 roku życia mogą zagłosować tylko za pośrednictwem rodziców natomiast dzieci, które już osiągnęły 13. rok życia i starsze mogą zagłosować samodzielnie bez konieczności wypełniana zgody przez rodzica lub opiekuna.

Uprawnieni są również cudzoziemcy mieszkający w Warszawie i posiadający numeru PESEL.

Realizacja projektów

Wyniki głosowania poznamy w lipcu. Do realizacji przejdą projekty, które uzyskały największą liczbę głosów i, których zsumowane koszty wyczerpią kwotę 4.753.148,00 zł.

W trakcie głosowania ważna jest frekwencja, ponieważ na liście projektów wybranych mogą się znaleźć tylko te, które zdobyły więcej niż:

  • 50 głosów ważnych w przypadku projektów z puli dzielnicowej,
  • 100 głosów ważnych w przypadku projektów z puli ogólnomiejskiej.

Załączniki: