null

Tężnia i wodny plac zabaw na Dzień Dziecka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Drewniana konstrukcja ze spadzistym dachem. Wewnętrzne ściany wykonane z tarniny, po której spływa solanka. W otoczeniu obiektu ławeczki i niski płotek. W tle drzewa w Parku Picassa.

Atrakcje dla małych i tych dużych dzieci.

Dwie nasze inwestycje do wypoczynku i rekreacji już działają. Tężnia w Parku Picassa – najpiękniejszy tego typu obiekt w Warszawie ma natomiast podreperować nasze zdrowie.

Tężnia solankowa, zwana także gradiernią powstała w ramach realizacji projektu do budżetu obywatelskiego. Drewnianą konstrukcję wypełniają gałęzie tarniny. Od dziś o te gałęzie rozbija się solanka, która odparowując wypełnia powietrze wokół cennymi mikroelementami, takimi jak: jod, brom, magnez, potas lub żelazo. Dzięki temu wokół tężni stworzy się specyficzny mikroklimat, wspomagający leczenie chorób układu oddechowego oraz odpornościowego. Ale warto też wiedzieć, że tężnia nie jest dla wszystkich – istnieją przeciwwskazania do inhalacji. Nie powinny ich stosować m.in. osoby po świeżo przebytym zawale serca, z chorobami nowotworowymi, czy nadczynnością tarczycy.

Obiekt będzie funkcjonował codziennie od świtu od zmierzchu, nie krócej niż do końca września. Jeśli pogoda będzie sprzyjać inhalacjom w plenerze – tężnia będzie działać też w październiku.

Wodny plac zabaw

Popularny wodny plac zabaw w Parku Henrykowskim zapewni ochłodę w letnie upały. Do dyspozycji mieszkańców jest przebieralnia i automatyczna toaleta. Wodna atrakcja będzie dostępna codziennie w godz. 10 - 19. Można będzie z niej korzystać do końca wakacji.

Płytka niecka oraz urządzenia tryskające wodą w kształcie kolorowych kwiatów i rurek. Teren ogrodzony.