null

Trwają przygotowania do budowy skrzyżowania ul. Światowida i Modlińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Niebawem ul. Światowida na swoim północnym odcinku zostanie połączona z Modlińską. Trwają prace przygotowawcze, które poprzedzają zasadniczą budowę skrzyżowania. W czwartek, 22 września, rozpoczną się roboty przy wytyczeniu przewiązek między jezdniami Modlińskiej. Na ten czas arteria zostanie miejscowo zwężona.

We wrześniu 2021 roku Zarząd Transportu Miejskiego i Tramwaje Warszawskie oddały do użytku odcinek trasy tramwajowej pomiędzy Nowodworami a Winnicą. Tym samym północna część Białołęki zyskała wygodne połączenie z pierwszą linią metra. ZTM, równolegle do inwestycji tramwajowej, prowadził budowę nowego, dwujezdniowego fragmentu ulicy Światowida wraz z pętlą autobusową. Teraz ulica ta zostanie włączona w ul. Modlińską.

W pierwszej kolejności w czwartek, 22 września, o godz. 10.00 rozpocznie się budowa przewiązek. Na ten czas wygrodzone zostanie po jednym pasie (lewym) z obu jezdni ul. Modlińskiej. Nitka w stronę Jabłonny pozostanie zwężona na odcinku od końca zatoki przystanku autobusowego Żiżki 02 (za przejściem dla pieszych, na wysokości nr Modlińska 256). Kierowcy poruszają się tam dwoma pasami do skrzyżowania z ul. Prząśniczek. Przed lewoskrętem w ul. Poetów i Sprawną jezdnia rozszerzy się do istniejących pięciu pasów bez zmian w organizacji ruchu. Jezdnia w przeciwnym kierunku zostanie zwężona o jeden pas na odcinku od ul. Poetów do nr Modlińska 293 (do znaku informującego o fotoradarze).

Wykonywanie przewiązek potrwa do końca miesiąca. Następnie jezdnia w kierunku centrum zostanie zamknięta, a kierowcy będą jeździli drugą nitką drogi w obu kierunkach. Kierowcy do dyspozycji będą mieli po dwa pasy ruchu w każdą stronę. W czasie zamknięcia jezdni drogowcy wybudują zachodnią część nowego skrzyżowania. Na wiosnę przyszłego roku – nastąpi zamiana. Kierowcy będą jeździli w obu kierunkach nową drogą, a jezdnia w kierunku Jabłonny zostanie zamknięta. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2023 r.