null

Warsztaty gry na bębnach brazyliskich - batucada z Ritmo Bloco w Parku Picassa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.10.2022 11:00 - 02.10.2022 13:00

Następne wydarzenia:

  • 09.10.2022 11:00 - 09.10.2022 13:00
Park Picassa

Uczestnicy nie muszą mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń w graniu na instrumentach perkusyjnych czy jakichkolwiek innych instrumentach muzycznych.

Warsztat prowadzi muzyk perkusista i kompozytor Mikołaj Miki Wielecki.

Uczestnicy nie muszą mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń w graniu na instrumentach perkusyjnych czy jakichkolwiek innych instrumentach muzycznych.

Program i poziom zajęć zawsze jest dostosowywany na bieżąco do konkretnej grupy uczestników.

W przypadku złej pogody warsztaty zostaną przeniesione do sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Białołęka. O ewentualnej zmianie będziemy informować na wydarzeniu i w postach na FB.

Kontakt w sprawie warsztatów: bialoleka.warsztaty@um.warszawa.pl. W tytule prosze napisać SAMBA

Program

W trakcie warsztatu nauczycie się prostego utworu w stylu batucada show na tradycyjnych instrumentach używanych w sambie w Rio de Janeiro: surdo, caixa, tamborim, chocalho, agogo, ganza (grzechota) oraz oryginalnych rytmów samby i funk. Instrumenty tego samego rodzaju tworzą sekcję - sekcja takich samych instrumentów perkusyjnych wykonuje proste rytmy, które nakładają się na linie innych sekcji tworząc dynamiczny rytm samby. Ten efekt, fachowo zwany polirytmią, pozwala na przygotowanie w krótkim czasie efektownego programu.

Zapewniamy instrumenty dla wszystkich uczestników.

O prowadzącym:

Mikołaj Miki Wielecki prowadził warsztaty rytmiczne i perkusyjne dla dzieci i dorosłych w Polsce oraz za granicą: m.in. na Vorumaa Folk Music Festiwal w Estonii, One Caucasus w Gruzji, na Festiwalu Axé 2022 w Hiszpanii, w szkołach międzynarodowych w Szwajcarii i na Islandii. Od 2012 jest kierownikiem artystycznym i nauczycielem w szkole bębnów brazylijskich Ritmo Bloco www.ritmobloco.com

Jest autorem, prowadzącym i producentem muzycznego cyklu edukacyjnego “Wesołe Rytmy” zrealizowanego w 2020 w programie Kultura W Sieci https://youtu.be/cs8wip8rWuE.

Koncertował i nagrywał z takimi artystami i zespołami jak: Natalia Natu Przybysz, Pablopavo i Ludziki, Masala Sound System, Antonina Krzysztoń, Big Band Zbigniewa Namysłowskiego, Włodek Pawlik (m.in. płyta i projekt "Struny na Ziemi"), Marcin Olak Trio, Lora Szafran, Aga Zaryan, Vavamuffin, Mikromusic, Kora Jackowska, Shantelle Monique, Hypnotic Brass Ensamble i wieloma innymi. W orkiestrze Krzysztofa Pszony akompaniował wszystkim edycjom telewizyjnego programu The Voice of Poland. Jest aktywnym muzykiem sesyjnym – ma na swoim koncie ponad 60 nagrań płytowych i ścieżek dźwiękowych do filmów.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.