null

Witaj szkoło!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Otwarcie filii szkoły podstawowej. Przed wejściem do budynku zarząd i radni przecinają biało-czerwoną wstęgę.

Na Białołęce, w siedemnastu szkołach podstawowych i w dwóch liceach naukę rozpoczęło 16 788 uczniów, w tym 2 454 pierwszoklasistów.

Pierwszy dzwonek oznajmił, że zakończyły się tegoroczne wakacje i pora wrócić do szkolnych ław. Nowy rok szkolny 2021/22 wraz z uczniami szkół podstawowych w dzielnicy powitali członkowie zarządu - zastępca burmistrza Izabela Ziątek, która jest nadzoruje białołęcką oświatę, zastępca burmistrza Anna Majchrzak oraz zastępca burmistrza Jan Mackiewicz. W swoich słowach skierowanych do uczniów i kadry nauczycielskiej zarząd dzielnicy życzył nauki w normalnym trybie, a nie zdalnie, zza ekranów komputerów.

Nowa filia SP 356

Od tego roku szkolnego uczniowie klas 1-3 będą się uczyć w nowej filii szkoły, przy ul. Głębockiej 60a. W nowej filii będą się uczyć 22 klasy, czyli ok. 500 dzieci. Jednocześnie w filii będą odbywać się zajęcia dla 11 oddziałów. Oznacza to naukę w systemie zmianowym w godz. 8 –16.30. W budynku zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się w przeznaczonej sali do ćwiczeń, a przestronna stołówka pozwoli na bezpieczne i higieniczne wydawanie obiadów. Przed rozpoczęciem lekcji i po ich zakończeniu uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę świetlicy w trzech przestronnych salach. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Atutem nowej filii jest też bliskie sąsiedztwo do budynku głównego. Umożliwi to uczniom korzystanie ze szkolnego placu zabaw, boisk szkolnych i terenów zielonych zlokalizowanych przy głównym budynku. Będzie też łatwiejszy dostęp do opieki przedmedycznej u szkolnej pielęgniarki i kontakt z sekretariatem uczniowskim i dyrektora, administracją, specjalistami. Natomiast rodzicom przywożącymi i odbierającym pociechy, a mającym dzieci w różnym wieku, bliskość obu placówek ułatwi organizację codziennego życia.

Co przyniesie nowy rok szkolny? Mamy nadzieję, że oprócz wiedzy, będzie to czas zdobywania nowych doświadczeń i budowania przyjaźni.

Życzymy Wam drodzy uczniowie samych celujących ocen.

Zastępca Burmistrza Izabela Ziątek przemawia podczas rozpoczęcia roku szkolnego. W tle dzieci rozpoczynające naukę siedzą na sali gimnastycznej.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Zaproszeni goście i władze dzielnicy siedzą na sali gimnastycznej podczas rozpoczęcia roku szkolnego.
Uczniowie ubrani na galowo siedzą na sali gimnastycznej podczas rozpoczęcia roku szkolnego.
Ławki i krzesła w sali lekcyjnej nowej filii szkoły podstawowej. Za oknami widać budynek SP 356.