null

Wymiana nawierzchni na Płochocińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mapa z zaznaczonym zamkniętym odcinkiem ulicy Płochocińskiej. Wskazane objazdy ulicami Marywilską, Klasyków oraz Trasą Toruńską.

W niedzielę, 24 lipca, wieczorem rozpocznie się zlecony przez Zarząd Dróg Miejskich remont fragmentu ul. Płochocińskiej. W tym czasie ulica będzie wyłączona z ruchu. Kierowcy i autobusy pojadą objazdami.

Usunięta będzie zniszczona warstwa nawierzchni i ułożona nowa na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02” (na jezdni północnej prace toczyć się będą do wjazdu do składu materiałów budowlanych).

Na wyjeździe z magazynu i z ul. Bruszewskiej ustawione zostaną nakazy skrętu w lewo w stronę Nieporętu. Także oznakowanie poziome (żółte pasy) ułatwią ten manewr. Dojazd do Bruszewskiej i dalej możliwy będzie jednym pasem.

Kierowcy nie będą mogli zaparkować na parkingu zlokalizowanym przy przystanku „Zaplecze 02”.

Przed skrzyżowaniem Płochocińskiej z Cieślewskich – na jezdni Płochocińskiej prowadzącej w stronę remontowanego odcinka – wygrodzony zostanie środkowy pas. 

Drogowcy wprowadzą też zmiany na węźle z ul. Modlińską. Kierowcy jadący od strony Legionowa muszą się liczyć ze skróceniem pasa do skrętu w lewo w Płochocińską (pod wiaduktem). Jadący z przeciwnego kierunku – od strony Pragi – będą mogli skręcić w Płochocińską z jednego z pasów prowadzących do tej pory prosto. Oba prawoskręty zostaną wygrodzone już na wysokości ul. Morelowej.

Objazd utrudnień został wyznaczony ul. Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką.

Przejście dla pieszych na przystanek, zostanie zamknięte. Piesi będą kierowani do sąsiadujących zebr.

Naprawa drogi zakończy się w piątek, 29 lipca, o godz. 4.00.

Komunikacja

Na czas prac wprowadzone zostaną zmiany tras linii 326, 705, 735 i 736.

Autobusy linii 326, 705, 735 i 736 po zjeździe z mostu gen. Grota-Roweckiego pojadą ul. Toruńską, Łabiszyńską, Kopijników, Białołęcką do Płochocińskiej. 

Zostanie uruchomiona linia zastępcza Z-5, która będzie kursowała z Żerania FSO ul. Modlińską, Płochocińską i Płytową do pętli Kupiecka.