null

Zagadka rozwikłana - znamy projekty wybrane w budżecie obywatelskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mężczyzna w białej koszuli odczytuje wyniki. W tle, na ekranie wyświetla się slajd z nazwą oraz konturami dzielnicy Białołęka.

Mieszkańcy Białołęki wybrali 14 projektów, które zostaną wykonane w 2023 roku. Ich łączna wartość wynosi 4.747.440 zł. Mieszkańcy naszej dzielnicy po raz kolejni okazali się być jednymi z najaktywniejszych w Warszawie.

W późne, środowe popołudnie poznaliśmy zwycięzców 9. edycji budżetu obywatelskiego. W 2023 roku na Białołęce zrealizujemy 14 projektów.

Większość z nich wykona Urząd Dzielnicy Białołęka, ale 4 oddamy w ręce Zarządu Zieleni, Lasów Miejskich oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Mieszkańcy Białołęki postawili na bezpieczeństwo i zieleń

Najpopularniejszym wśród Białołęczan okazał się być projekt “Wygodna i bezpieczna infrastruktura pieszo-rowerowa nad Kanałem Żerańskim”, na który zagłosowało prawie 3 tys. osób. W tym roku, aby zgwarantować sobie sukces, trzeba było zdobyć powyżej 2 tys. głosów.

Najdroższym wybranym projektem jest “Doświetlenie przejść dla pieszych”, na który wydamy 844 tys. zł.

Jak co roku, Białołęczanie wybrali też sporo projektów związanych z zielenią, czystym powietrzem i ochroną zwierząt – w sumie aż 6 projektów! Będą nowe nasadzenia i nowe budki dla ptaków.

Drugie miejsce za aktywność

W tegorocznym głosowaniu udział wzięło 9,3 tys. mieszkańców Białołęki. Co korzystnie przekłada się na aktywność ponieważ wyszło, że zagłosowało 71 osób na 1000 mieszkańców Białołęki. To nam dało drugie miejsce wśród 18 dzielnic Warszawy.

Ze zwycięskimi projektami można się zapoznać na stronie bo.um.warszawa.pl.