null

Zapisy na kolejną edycję Białołęckiego Biegu Wolności otwarte

Drukuj otwiera się w nowej karcie
biegacze na leśnej ścieżce
Autor: Jacek Deneka

11 grudnia 2022 roku (niedziela) odbędzie się Białołęcki Bieg Wolności, który na stałe już wpisał się w grudniowy kalendarz imprez Dzielnicy.

Wydarzenie to ma nie tylko sportowy charakter ale również propaguje wiedzę na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i jest upamiętnieniem osób internowanych i osadzonych w stanie wojennym.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12.13. Trasa prowadzi wokół Aresztu Śledczego na symbolicznym dystansie 13 km, w 3 okrążeniach po 4,33 km. Przewidziana liczba uczestników to 500 osób. Limit czasu 120 minut pozwoli nawet debiutantom spokojnie pokonać trasę. 

Zapisy, pakiety startowe i klasyfikacja

Zapisy na Białołęcki Bieg Wolności trwają do 6 grudnia 2022 roku (wtorek) do godz. 23.59. Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem imprezy.

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma imienny numer startowy, worko-plecak z logo wydarzenia, a na mecie pamiątkowy medal i wodę. Stałym elementem wydarzenia jest też grochówka przygotowana przez Areszt Śledczy i serwowana z żołnierskiego kotła oraz rozpalone koksowniki, przywołujące atmosferę stanu wojennego.

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach: OPEN K/M, wiekowych K/M oraz kategoriach dodatkowych: “Pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej oraz kuratorzy sądowi” oraz mieszkańcy Białołęki, a zawodnicy z miejsc I-III K/M otrzymają puchary i upominki..

Białołęcka Triada Biegowa

Wydarzenie jest jednocześnie trzecim etapem Białołęckiej Triady Biegowej. Triada rozgrywana jest po raz pierwszy w historii dzielnicy. Jest to inicjatywa sportowa stworzona przez Urząd Dzielnicy Białołęka, która łączy trzy wydarzenia sportowe na Białołęce. W skład Triady wchodzą: wrześniowy Bieg przez Most, listopadowy Bieg Niepodległości na Białołęce oraz nadchodzący Białołęcki Bieg Wolności. Podczas ostatniego wydarzenia  rozegrany zostanie końcowy etap, po którym zostaną podsumowane wyniki wszystkich biegów. 

Warto wspomnieć, że pomysłodawczynią Białołęckiego Biegu Wolności  jest Radna Dzielnicy Białołęka, pani Anna Myślińska. Dzięki wspólnemu działaniu dzielnicy i partnerów, Białołęcki Bieg Wolności stał się znaczącym wydarzeniem upamiętniającym datę wprowadzenie stanu wojennego - 13 grudnia 1981.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i do uczestniczenia w wydarzeniach towarzyszących, zaś mieszkańców Białołęki i wszystkich kibiców zachęcamy do gorącego wsparcia biegaczy na trasie.

Partnerzy:

Trzy logotypy sponsorów Biegu przez Most 2022: Galerii Północnej, Partner, Aktywna Warszawa

 

 

​​​​​​