null

Zbiórka dla Ukrainy- zakończona

Drukuj otwiera się w nowej karcie
flaga Ukrainy, na górze niebieski pas, na dole żółty

Ogrom pomocy przekazaliście nam dla uchodźców z Ukrainy. Jeszcze raz dziękujemy. Część darów trafi do mieszkańców Kijowa, druga część dziś pojechała do Ustrzyk Dolnych, które koordynują pomoc na granicy.

Przypominamy, że w BOS przy ul. Strumykowej 21 jeszcze dziś do godz. 21 trwa zbiórka darów. Od jutra zawieszamy zbiórkę. Wznowimy ją, gdy poznamy aktualne potrzeby walczącej Ukrainy.

Ale dary przydadzą się też na miejscu. Wiemy, że białołęckie rodziny przyjęły wielu uchodźców. Często nie mają dla nich podstawowego wyposażenia, artykułów higienicznych czy żywności. Dlatego zapraszamy do Białołęcki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej 21 w godz. 9-15 po odbiór pomocy. Darów jest tak dużo, że wystarczy dla wszystkich potrzebujących uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Białołęki.

Współpraca z Ustrzykami Dolnymi

Rozpoczęliśmy współpracę z władzami Ustrzyk Dolnych, miasta położonego przy granicy z Ukrainą, które organizuje pomoc na miejscu. Zarząd Dzielnicy jest w kontakcie z burmistrzem Ustrzyk Dolnych Bartoszem Romowiczem i na bieżąco aktualizujemy listę potrzebnych produktów.

Dla kogo zbieraliliśmy artykuły?

Wsparcia w tej chwili najbardziej potrzebują osoby - przede wszystkim kobiety z dziećmi - które czekają w wielogodzinnych kolejkach na granicy polsko- ukraińskiej. Uciekali z domów w pośpiechu, brakuje im w pierwszej kolejności produktów spożywczych.

Potrzebne są:

 1. kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
 2. termosy, kubki termiczne,
 3. kawa, herbata,
 4. soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci, itp
 5. suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
 6. owoce, orzechy, bakalie,
 7. batony energetyczne,
 8. podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.)
 9. płaszcze przeciwdeszczowe,
 10. baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki
 11. koce,
 12. pampersy, mleko modyfikowane dla niemowląt, jedzenie w słoiczkach dla małych dzieci, plastikowe łyżeczki do karmienia.

Dary sukcesywnie będziemy przewozić na granicę, gdzie trafią do potrzebujących. Jeśli pojawią się inne potrzeby, będziemy Was informować na bieżąco. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.